Головна / Каталог / Австралійська вівчарка (ауссі)

 

Австралійська вівчарка (ауссі)


ауссі

Австралійська вівчарка (англ. Australian Shepherd), або ауссі, - порода собак, виведена, всупереч назві, в США.
FCI-Standard N° 342
Група 1. СОБАКИ-ВІВЧАРІ ТА СОБАКИ-СКОТАРІ (крім швейцарських собак-скотарів)
Секція 1. Собаки-вівчарі

Країна: США  

Історія породи
Австралійська вівчарка створювалася шляхом схрещування таких порід, як піренейская вівчарка, бернський зенненхунд і кілька різновидів порід колі, проте достовірна інформація щодо їх видів відсутня. Батьківщиною цієї породи стали Сполучені Штати Америки. Результат перевершив всі очікування: порода розповсюдилася та стала популярною.

ауссі

Австралійські вівчарки відносяться до вівчарських (чабанських, пастуших) порід і виведені для допомоги чабанам в роботі з вівцями та коровами. За класифікацією порід FCI ауссі відносяться до першої групи порід.
Назву «австралійська вівчарка» отримала порода на прохання Асоціації Бакських Вівчарів, більшість членів якої були емігрантами, що приїхали в США з Австралії.
Популярність австралійської вівчарки стрімко зросла після Другої Світової війни, коли почався бум на верхову їзду, і собаки цієї породи стали відомі публіці завдяки родео, кінним шоу, фільмам та телебаченню. Природжені здібності до навчання зробили їх незамінними на американських фермах і ранчо. Всі австралійські вівчарки демонструють неперевершену відданість родині, в якій живуть.

ауссі

Стандарт породи
ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
добре збалансована, в довжину трохи більша, аніж у висоту, середнього розміру. Забарвлення може бути різним. Приваблива і рухома, гнучка і моторна, міцна і мускулиста, без незграбності. Шерсть середньої довжини і жорсткості.

ВАЖЛИВІ ПРОПОРЦІЇ:
Довжина корпусу (від виступу грудної кістки до сідничного бугра) трохи більше висоти собаки в загривку. Кобелі масивніші, ніж суки.

ПОВЕДІНКА ТА ТЕМПЕРАМЕНТ:
Австралійська вівчарка - розумна робоча собака з розвиненими вівчарськими та охоронними інстинктами. Витривала, може працювати увесь день. Характер врівноважений,рідко буває агресивна. Відданий компаньйон. З незнайомцями поводиться обережно та стримано.
ГОЛОВА:
чітко окреслена, міцна і суха. Загальний розмір повинен бути пропорційний тілу.
ЧЕРЕП:
Довжина і ширина черепа рівні. Череп від плаского до трохи опуклого.
МОРДА:
У профіль верхня лінія задньої частини черепа та лінія морди формують паралельні лінії, розділені помірним, добре вираженим стопом. Морда має конусоподібну форму від основи до носа з заокругленням на кінці.
НІС:
У блакитно-мармурових і чорних - чорна пігментація носа та губ. У червоно-мармурових і червоних - світло-коричнева (коричнева) пігментація носа та губ. У блакитно-мармурових допускається наявність невеликих рожевих плям, проте вони не повинні перевищувати 25% поверхні носа у собак у віці більше одного року,бо це вважається серйозним недоліком.

ауссі

ЩЕЛЕПИ ТА ЗУБИ:
Повний комплект білих міцних зубів повинен мати ножицеподібний або прямий прикус.
ОЧІ:
Карі, блакитні, бурштинові або будь-які варіації та комбінації цих відтінків, включаючи прожилки і плями. Мигдалеподібні, не опуклі і не глибоко посаджені. У блакитно-мармурових і чорних - чорна пігментація повік. У червоно-мармурових і червоних - світло-коричнева (коричнева) пігментація повік. Вираз очей: демонструє уважність та інтелект, пильність та енергійність. Погляд повинен бути пильним, уважним, але доброзичливим.
ВУХА:
Трикутної форми, середнього розміру, посаджені високо на голові. При повній увазі вони переломлюються вперед або в сторону та піднімаються.
ШИЯ:
Сильна, середньої довжини.
КОРПУС:
Верхня лінія: спина пряма і сильна, рівна і міцна від загривка до кульшових суглобів.
Круп: помірно похилий.
Грудина: не широка, але глибока (найнижча точка сягає ліктя).
Ребра: тугі та довгі, з боків не пласкі й не бочкоподібні.
Нижня частина і живіт: помірно підтягнутий.
ХВІСТ:
Прямий, природно довгий або природно короткий.

ауссі

КІНЦІВКИ:
- Передні кінцівки:
Плечі: лопатки довгі, пласкі, досить близько розташовані до загривка та правильно розгорнуті назад. Плече повинно бути приблизно тієї ж довжини, що і лопатка, і розташовуватися під прямим кутом до лінії лопатки, коли передні кінцівки стоять прямо перпендикулярно до землі.
Лапи: прямі та сильні. Кістки міцні.
П'ясті: середньої довжини з незначним ухилом. Передні прибулі пальці можуть бути видалені.
Стопи: овальні, компактні, з зібраними, добре вигнутими пальцями. Подушечки товсті та пружні.
- Задні кінцівки:
Загальний вигляд: відстань між задніми кінцівками дорівнює відстані між передніми кінцівками в плечах.
Колінний суглоб: чітко виражений.
Скакальні суглоби: помірно зігнуті.
Плюсни: Короткі, перпендикулярні землі та рівнобіжні одна одній, якщо дивитися ззаду. Задні прибулі пальці відсутні.
Стопи: овальні, компактні, з зібраними, добре вигнутими пальцями. Подушечки товсті і пружні.
ШЕРСТЬ:
Середньої щільності, від прямої до хвилеподібної, стійкий до погодних умов, середньої довжини. Підшерстя відрізняється за якістю залежно від клімату. Волос короткий і м'який на голові, вухах, передній частині передніх кінцівок і нижче скакальних суглобів. Є невелика грива і жабо, чіткіше виражені в кобелів, ніж у сук.

ауссі

ЗАБАРВЛЕННЯ:
Блакитно-мармурове, чорне, червоно-мармурове, червоне, все з наявністю або без білих відмітин та/або жовто-коричневих відмітин. Лінія білого коміра не заходить за загривок. Білий колір допускається на шиї (або частково, або у вигляді цілого коміра), грудях, лапах, морді. Може бути біла мітка на голові і біла вставка в нижній частині корпусу.
Білий колір на голові не повинен домінувати, а очі мають бути повністю оточені основним забарвленням та пігментом. У собак з мармуровим забарвленням з віком колір шерсті темнішає.
Зріст в загривку:
кобель 51-58 см / сука 46-53 см
Вага:
кобель 23-29 кг / сука 18-25 кг


ХАРАКТЕР
Ці собаки дуже працелюбні та відповідальні, завжди хочуть догодити господареві. Вони ласкаві і доброзичливі. А також дуже активні, вимагають регулярних фізичних і розумових навантажень.
Рухливість не дозволяє їм існувати в замкнутому просторі, для прекрасного самопочуття їм необхідний простір. Добре піддаються дресируванню. При правильному догляді, відсутності генетичних вад психіки і відповідальному ставленню власник до дресирування, австралійські вівчарки не схильні проявляти агресію до людей та інших тварин. Прояв агресії вважається серйозним недоліком.
Ауссі люблять рухливі ігри та прогулянки з господарем, для них важлива увага і похвала господаря. Австралійська вівчарка - хороший, але не нав'язливий компаньйон. Собака налаштована на роботу. Як і всі вівчарки, австралійка щаслива, коли працює.
Найкраще для утримання цієї породи підійде заміський будинок або ферма, в квартирі їм тісно та нудно.


Агресія: помірна (3 із 5)
3vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: дуже добре (4 із 5)
4vs5
Інтелект: відмінно (5 із 5)
5vs5

ЗДОРОВ’Я
У числі генетичних захворювань, до яких схильні представники цієї породи,:
- рак (саркома молочної залози);
- захворювання ендокринної системи (гіпотиреоз);
- захворювання органів слуху і рівноваги (глухота, викликана дією домінантного гена «мерль»);
- захворювання кровотворної та лімфатичної систем;
- захворювання серцево-судинної системи;
- захворювання імунної системи (атопічний дерматит, аутоімунна гемолітична анемія);
- захворювання шкіри і слизових оболонок;
- захворювання печінки і підшлункової;
- захворювання нервової системи (епілепсія);
- дисплазія кульшового суглоба;
- надмірна агресія та лють.

Тривалість життя 12-15 років.


Поставте оцінку
Австралійській вівчарці (ауссі)

ауссі
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись