Головна / Каталог / Афганська вівчарка

 

Афганська вівчарка (саге коче)


Афганська вівчарка

FCI-Standard не визнано
Група 1. СОБАКИ-ВІВЧАРІ ТА СОБАКИ-СКОТАРІ (крім швейцарських собак-скотарів)
Секція 2. Собаки-скотарі (крім швейцарських собак-скотарів)

Країна: Афганістан  

Афганська вівчарка

Історія породи
Саге Коче («собака кочівників») – дуже давня порода, яка зародилася на півночі Афганістану. В давні часи супроводжувала кочівників, захищала їх від небезпеки. Це прямий предок середньоазіатської вівчарки (алабая). Використовувалася як охоронна, сторожова, вівчарська собака.
Зараз ці мужні й витривалі собака так само популярні в себе на батьківщині, як і багато століть тому. Їх тримають чабани, вони впродовж року живуть просто неба, пасуть та охороняють стада.
ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД
Велика масивна собака, зовні дуже схожа на алабая. Має міцний кістяк, мускулиста.
Голова велика, трохи приплюснута. Вуха високо посаджені, як правило, їх купірують. Очі овальної форми, невеликого розміру, глибоко посаджені. Колір очей темно-коричневий. Мочка носа велика, чорна. Губи сухі, щільні. Широка нижня щелепа, прикус ножицями.
Шия міцна. Корпус довгий, м’язистий. Грудна клітка глибока та довга, сягає ліктів. Загривок чітко виражений, підкреслює перехід до спини. Спина пряма, поперек короткий, опуклий. Круп м’язистий. Хвіст короткий (купіруваний).

Афганська вівчарка

Передні кінцівки довгі, міцні, з прямим передпліччям. Лапи округлі, з товстими масивними подушечками.
Задні кінцівки масивні, поставлені трохи ширше, ніж передні. Стегна довгі, гарно розвинені. Лапи округлі, з товстими масивними подушечками.
Шерсть густа. Є довгошерсті саге коче з товстою шкірою. Вони добре пристосовані для життя високо в горах. У саге коче, які живуть в степовій зоні, шерсть середньої довжини. І є зовсім короткошерсті афганські вівчарки, вони мешкають в пустельному кліматі.
Забарвлення шерсті буває різним. Найбільш розповсюджені чорні, білі та плямисті. Темна пляма на переніссі – одна з особливостей забарвлення.

Зріст в загривку
кобель 81-102 см / сука 69-80 см
Вага
кобель 70-95 кг / сука 40-60 кг

ХАРАКТЕР
Характер у саге коче войовничий. Смілива та відважна собака, дуже агресивна до незнайомців та інших тварин (окрім худоби, бо вона знає, що худобу треба захищати та охороняти). Представників своєї породи терпить, бо її з дитинства привчають до життя в зграї. Не терпить чужаків.
Уміє накопичувати енергію, щоб використати в потрібний час. Діє рішуче, сміливо, швидко. Чудовий охоронець. Волелюбна та незалежна, витривала.
Кобелі спокійніші, ніж суки, хоча й значно більші за розміром. Суки надто агресивні.

Афганська вівчарка

До дітей ставиться лояльно, але на роль няньки аж ніяк не підійде, надто серйозна собака.
Для саге коче є члени родини (з якими він разом живе, яких охороняє) та чужі. Родичі, друзі родини, сусіди – всі чужинці. Собака не буде з’ясовувати наміри того, хто зайшов на його територію. Він будь що захищатиме своє. А свою роботу він робить чітко та швидко. Тому категорично не підходить для утримання в квартирі.
В жодному разі не можна тримати таку собаку на прив’язі, бо стає надто агресивною та некерованою.
Для саге коче ідеальним буде життя в заміському будинку з великою огородженою територією, де собака зможе вести активний спосіб життя та виконувати свою улюблену роботу – охороняти. До того ж має бути постійний тісний контакт між собакою та членами родини.
Соціалізувати собаку потрібна з раннього віку та вчити послуху. Афганська вівчарка дуже вперта та любить верховодити. Щойно цуценя з’явилося в домі, треба зразу ж привчати його до ієрархії. А найкращий варіант – звернутися за допомогою до кінолога, щоб не втратити час для правильного виховання такої серйозної потужної собаки.
Афганська вівчарка дуже віддана своїй родині.


Агресія: висока (4 із 5)
4vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: задовільно (2 із 5)
2vs5
Інтелект: добре (3 із 5)
3vs5

ЗДОРОВ’Я
Собака аборигенна, селекція її не зачепила. Тому у афганської вівчарки чудове міцне здоров’я, прекрасний імунітет. Не страждає на дисплазію кульшових суглобів, не схильна до алергії. У неї нема проблем зі шлунково-кишковим трактом.

Тривалість життя 12-13 років.


Поставте оцінку
Афганській вівчарці (саге коче)

ауссі
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись