Головна / Каталог / Баскська вівчарка

 

Баскська вівчарка (пастор баско)


Баскська вівчарка

FCI-Standard не визнано

Країна: Іспанія  

Баскська вівчарка

Історія породи

Баскська вівчарка (исп. pastor vasco, баск. euskal artzain txakurra) – порода собак, яку вивели на півночі Іспанії, в Країна Басків. Традиційно використовувалась місцевими чабанами для охорони стада.
Вірогідно, предками цієї собаки можна вважати центральноєвропейських вівчарських собак (на кшталт старонімецької вівчарки). Наприкінці 80-х років собаки басків дуже яскраво себе показали на кількох міжнародних вівчарських конкурсах. Після цього був виділений грант на проект з вивчення цих собак. Провели генетичні дослідження, які довели, що баскська вівчарка відрізняється від каталонської, піренейської та інших. Хоча порода й давня, офіційно в Іспанії вона була визнана лише в 1995 році.
ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД
Пастор баско – гармонійно складена з міцним, помірно видовженим корпусом собака. Вирізняють 2 підвиди породи: гладкошерста та жорсткошерста. Різняться вони лише за типом шерсті.
Голова пропорційна тілу, видовжена. Морда вузька та довга. Стоп гарно виражений. Мочка носа завжди чорна. Губи пігментовані, щільно прилягають. Зуби міцні, в повному комплекті. Очі овальні, середнього розміру; облямівка очей чорного кольору. Колір очей: від бурштинового до темно-коричневого.

Баскська вівчарка

Вуха середнього розміру, трикутної форми, висячі або трохи підняті, сидять високо.
Шия коротка, міцна, циліндричної форми.
Тіло видовжене, спина міцна, сильна. Поперек прямий, відносно короткий. Круп добре розвинений. Грудна клітка в міру широка, не дуже глибока. Лінія живота трохи підтягнута. Хвіст сягає скакального суглоба, дуже рухливий.
Кінцівки сухі, сильні, міцні, середньої довжини, м’язисті. Лапи овальні.
За типом шерсті є 2 різновиди:
- Гладкошерста: тонка текстура шерсті, середньої довжини, прилягає до корпуса. На морді та спереду на лапах дуже коротка, а на задній стороні лап та хвості утворює очоси.
- Жорсткошерста: шерсть грубої текстури, скуйовджена. Трохи довша на голові, вухах, верхній частині корпуса та хвості.
Забарвлення для будь-якого типу: палеве, всі відтінки рудого.
Зріст у загривку: 46-61 см
Вага: 17-34 кг

Баскська вівчарка

ХАРАКТЕР
Баскська вівчарка енергійна, врівноважена, має виражений територіальний та вівчарський інстинкти. Здатна встановлювати дуже тісний зв’язок з господарем, завжди знаходиться в полі зору. Дуже віддана, лагідна натура. Але це собака одного господаря,вона сама обирає свою людину та виконує тільки її накази. З дітьми чудово ладнає, любить гратися з ними.
Погано переносить самотність, дуже сумує. Їй завжди потрібна компанія. Якщо лишається сама протягом довгого часу, може робити шкоду.
Дуже смілива собака. До чужих ставиться з недовірою, але без вираженої агресії. Ці якості роблять пастора баско чудовими охоронцями. Також вона прекрасно справляється як поводир та рятувальник, представники цієї породи працюють в поліції.
До інших тварин лояльна, але за умови, що навчена з дитинства.
Дуже розумна собака, володіє прекрасними здібностями до навчання. Але інколи під час дресирування може демонструвати впертість. Тому до процесу навчання треба ставитися відповідально та терпляче.
Кмітлива, незалежна, весела собака. Прекрасно переносить великі фізичні навантаження, рідко стомлюється, любить бігати. Спить мало. Має відмінну пам’ять. Привітна та лагідна. Може з успіхом брати участь в спортивних змаганнях (аджиліті, флайбол).
Прекрасно почувається в квартирі. Звісно,з собакою потрібно займатися, довго й активно гуляти, але для неї головне – її людина поруч. Це чудовий компаньйон.


Агресія: середня (3 із 5)
3vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: добре (4 із 5)
4vs5
Інтелект: добре (4 із 5)
4vs5

ЗДОРОВ’Я
Баскська вівчарка належить до здорових порід, не схильна до спадкових хвороб. Треба слідкувати за вухами, бо деякі представники цієї породи схильні до отитів та інших вушних інфекцій.

Тривалість життя 13-15 років.


Поставте оцінку
Баскській вівчарці (пастор баско)

ауссі
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись