Головна / Каталог / Бельгійська вівчарка(лакенуа)

 

Бельгійська вівчарка (лакенуа)


Бельгійська вівчарка

FCI-Standard N° 15
Група 1. СОБАКИ-ВІВЧАРІ ТА СОБАКИ-СКОТАРІ (крім швейцарських собак-скотарів)
Секція 1. Собаки-вівчарі
Призначення: спочатку як вівчарська собака, сьогодні робоча та універсальна службова собака; сімейна собака.
Бельгійська вівчарка (Belgian Shepherd Dog (англ.), CHIEN DE BERGER BELGE (фр.) - службовий собака, відноситься до пастуших порід. До бельгійської вівчарки відносяться 4-ри різновиди: грюнендаль, лакенуа, малінуа і тервюрен. За класифікацією FCI всі ці собаки вважаються собаками однієї породи. Проте, у деяких країнах кожна з цих порід виділена окремо.

Країна: Бельгія  

Бельгійська вівчарка

Історія породи

У Бельгії наприкінці 1800-х років існувала величезна кількість пастуших собак різноманітного типу шерсті та забарвлення. 29 вересня 1891 рокув Брюсселі було засновано Клуб бельгійських вівчарок (Club du Chien de Berger Belge), а 15 листопада того ж року в Кюргамі професор Реуль (ветеринарна служба Кюргамської Медичної школи)зібрав 117 собак, щоб вибрати найкращі екземпляри. У наступні роки проводилась програмна селекція, схрещувались кращі представники різних вівчарських собак.
А 3 квітня 1892 року побачив світ перший детальний стандарт породи, складений Клубом бельгійських вівчарок. Була виділена одна порода, але з трьома видами шерсті.
Лише в 1901 році бельгійські вівчарки були зареєстровані у Книзі Королівського товариства Сен-Губерта (L.O.S.H.). До 1910 року тип та темперамент бельгійської вівчарки був встановлений.
Лакенуа походить з однойменного округу, де знаходиться замок Лакенуа. Лакенуа вважається найстарішою з бельгійських вівчарок. Існує припущення, що ці собаки були виведені в самому замку, і їх історія нерозривно з ним пов'язана. Але є й інше припущення: собаки вже жили на цій території разом з місцевими жителями й пасли худобу ще до того, як замок взагалі був побудований.

Стандарт породи

ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
Бельгійська вівчарка - гармонійно пропорційна, поєднує елегантність та потужність, середнього розміру, з сухими, сильними м’язами.
ВАЖЛИВІ ПРОПОРЦІЇ:
Бельгійська вівчарка може вписатися в прямокутник. Грудна клітка опущена до рівня ліктів. Довжина морди дорівнює або трохи більше половини довжини голови.
ПОВЕДІНКА / ТЕМПЕРАМЕНТ:
Бельгійська вівчарка - це пильний та активний пес, наповнений енергією й завжди готовий діяти. Окрім його вродженої майстерності охороняти отари, також володіє чудовими якостями сторожової собаки.

Бельгійська вівчарка

Характер впевнений, ні страху, ні агресії не демонструє. Вираз очей уважний. Спокійна та безстрашна собака.
ГОЛОВА:
Високо посаджена, пряма, суха. Череп і морда приблизно рівні за довжиною.
Череп:  середнього розміру, пропорційний довжині голови, лоб плаский, а не круглий, лобова борозна не дуже виражена; потиличний гребінь слабо розвинений; надбрівні та виличні дуги не виступають.
ЛИЦЬВА ОБЛАСТЬ:
Ніс: чорний.
Морда: середньої довжини й добре виточена під очима; звужується поступово до носа, як видовжений клин; носовий міст прямий та паралельний верхній лінії лоба.
Губи: тонкі, тугі, сильно пігментовані.
Щелепи та зуби: міцні, білі зуби, розвинені щелепи. Прикус ножицями; кліщовий прикус допускається. Повний зубний ряд відповідно до зубної формули; допускається відсутність двох премолярів 1 (2 P1).
Щоки: сухі й досить пласкі, хоча мускулисті.
ОЧІ: середнього розміру, злегка мигдалевидна форма, косо поставлені, коричневого кольору (бажано темний); чорні повіки; прямий, жвавий, розумний та допитливий погляд.
Вуха: досить маленькі, високо поставлені, чітко трикутної форми, загострені кінчики, жорсткі, носяться вертикально.
ШИЯ:
добре виділяється, трохи витягнута, досить вертикальна, мускулиста, поступово розширюється до плечей, без підвісу, потилиця злегка вигнута.
ТІЛО:
Потужне, не важке; довжина від точки плеча до крайньої точки сідниць приблизно дорівнює висоті в загривку. Лінія верху: верхня лінія спини і попереку пряма.
Загривок: виражений.
Спина: тверда, коротка і добре мускулиста.
Поперек: суцільний, короткий, досить широкий, мускулистий.
Круп: мускулистий; ледь похилий; досить широкий, але не занадто.
Грудна клітка: широка, але добре опущена; верхня частина ребер дугоподібна.

Бельгійська вівчарка

Нижня лінія та живіт: починається нижче грудей і м'яко піднімається до живота. Живіт не провисає, але й не надто підтягнутий.
ХВІСТ:
Добре посаджений, міцний біля основи, середньої довжини, сягає скакальних суглобів, але бажано нижче; у стані спокою звисає вниз, кінчик вигнутий назад на рівні скакального суглоба; під час руху трохи піднімається, але ніколи не заходить за верхню лінію корпусу. Кінчик хвоста ніколи не закручується «бубликом».
КІНЦІВКИ:
- передні кінцівки:
Загальний вигляд: кістка тверда, але не важка; м’язи сухі й сильні; передні лапи вертикальні з усіх боків та ідеально паралельні, якщо дивитися спереду.
Плече: лопатка довга і коса, утворює кут з плечовою кісткою, в ідеалі 110-115 градусів.
Надпліччя: довге і досить косе.
Лікоть: міцний.
Передпліччя: довге і пряме.
Зап'ястя: дуже міцне.
П'ясті: міцні та короткі, стоять перпендикулярно до землі або ледь нахилені вперед.
Передні лапи: круглі; пальці вигнуті та зібрані; подушечки товсті й пружні; кігті темні і міцні.
- задні кінцівки:
Загальний вигляд: міцні, але не важкі; якщо дивитися в профіль - задні лапи вертикальні, ззаду - ідеально паралельні.
Верхня частина стегна: середньої довжини, широка й м’язиста.
Нижня частина стегна: середньої довжини, широка й мускулиста.
Скакальний суглоб: розташовується близько до землі, широкий, м’язистий.
Задні лапи: овальні; пальці лап вигнуті та зібрані; подушки товсті й пружинисті; кігті темні та міцні.
ХОДА / РУХ:
Хода вільна та легка. Зазвичай пересувається риссю. Може раптово змінювати напрямок руху на повній швидкості. Має тенденцію рухатися по колу (завдяки вродженій здатності охороняти та захищати). Під час руху здається невтомною,настільки жваво та легко вона біжить.
ШКІРА:
Пружна, але натягнута по всьому тілу; краї губ і повіки сильно пігментовані.

Бельгійська вівчарка

ШЕРСТЬ:
Густа, жорстка,щільно прилягає. Густе підшерстя.
Шерсть скуйовджена, суха, довжиною близько 6 см по всьому тілу. На верхній частині морди, лобі та лапах трохи коротша. Шерсть навколо очей та морди (область намордника) не повинна бути надто довгою, щоб форм голови залишалася чіткою. Мають бути невеличкі вуса. Хвіст не патлатий.
ЗАБАРВЛЕННЯ ШЕРСТІ:
Лише палевий колір з чорною накладкою на морді та хвості. У лакенуа накладка стримано виражена.
*Чорна накладка означає, що шерстини мають чорний кінчик, що відтіняє основний колір. Виглядає як темний наліт. Але в жодному разі це не чорні плями або смуги.
Допускається трохи білого забарвлення на грудях та пальцях лап.
Зріст в загривку: кобель 62 см (-2/+4 см) / сука 58 см (-2/+4 см)
Вага: кобель 25-30 кг / сука 20-25 кг
Вимірювання:
Середні нормальні показники для дорослого кобеля-бельгійця 62 см в загривку;
•Довжина тіла (від точки плеча до сідниці): 62 см.
•Довжина голови: 25 см.
•Довжина мордочки: 12,5 - 13 см.

Бельгійська вівчарка

ХАРАКТЕР
Лакенуа – незалежна собака, яка здатна самостійно ухвалювати рішення. При цьому вона дуже віддана своєму господарю, потребує його присутності, відчуває тісний зв’язок з ним.
У вихованні цієї собаки треба проявляти твердість та впевненість в собі, бути вожак, інакше домінуючу позицію може зайняти лакенуа. Цій породі подобається бути лідером, вона знає, як керувати отарою. Тож може спробувати керувати своєю родиною, особливо дітьми. При цьому собака любить всіх членів родини, лагідна та відкрита з кожним.
Дуже розумна, врівноважена собака зі стійкою психікою, прекрасно усвідомлює свою територію, добре охороняє. До незнайомців ставиться насторожено, але без агресії.
Дуже енергійна, потребує фізичних навантажень. Мінімум годину на день треба присвячувати тренуванням та активним іграм з лакенуа.
Прекрасно піддається дресируванню, любить вчитися. Потребує ранньої соціалізації. Дуже чутлива до зауважень господаря, може ображатися. Добре адаптується добудь-яких умов проживання.


Агресія: помірна (3 із 5)
3vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: дуже добре (4 із 5)
4vs5
Інтелект: відмінно (5 із 5)
4vs5

ЗДОРОВ’Я
В цілому сильна та витривала собака. Але має схильність до деяких захворювань (як і всі бельгійські вівчарки):
•дисплазію кульшового суглоба;
•епілепсія;
•здуття живота та заворот;
•катаракта;
•захворювання щитовидної залози;
•прогресуюча атрофія сітківки;
•рак (досить поширений серед усіх типів бельгійських вівчарок).

Тривалість життя 10-13 років


Поставте оцінку
Бельгійській вівчарці (лакенуа)

лакенуа
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись