Головна / Каталог / Бородатий колі

 

Бородатий колі
(бірдер-колі)


Бородатий-колі

FCI-Standard N° 271
Група 1. СОБАКИ-ВІВЧАРІ ТА СОБАКИ-СКОТАРІ (крім швейцарських собак-скотарів)
Секція 1. Собаки-вівчарі
Призначення: вівчарська собака, собака компаньйон.

Країна: Велика Британія  
Шотландія  

Бородатий-колі

Історія породи

Бородатий колі (англ. Bearded Collie) або Бірді (англ. Beardie) – порода пастуших собак, виведених в Великій Британії.
Перші згадки про собак, схожих на бородатих колі, зустрічаються в шотландських оповідях, датованих приблизно XVI століттям. Цей собака давно відомий в Шотландії та Північній Англії, де він розводився та використовувався як помічник вівчарів. Існує версія, що саме цим собакам завдячує своєю появою польська низовинна вівчарка. Принаймні, зовні бірдер та польська низовинна вівчарка дуже схожі.
В 1940-х роках почалася історія сучасного бірдер-колі з пари бородачів Джині та Бейлі. Їх потомство й почало встановлювати стандарт породи бородатого колі.


СТАНДАРТ ПОРОДИ

ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
Худорлява, активна собака. Не повинна виглядати важкою та незграбною . Яскравий, допитливий погляд - відмінна риса.
ВАЖЛИВІ ПРОПОРЦІЇ:
Довша, аніж вища, приблизно 5 до 4 (міряти від точки плеча до точки сідниці). Суки можуть бути трохи довшими. Відстань між стопом та потилицею повинна дорівнювати ширині між отворами вух.
ПОВЕДІНКА/ТЕМПЕРАМЕНТ:
Обережний, жвавий, впевнений у собі та активний пес. Стійка, розумна робоча собака, без ознак нервовості чи агресії.
ГОЛОВА: пропорційно розміру тіла.
Череп: широкий, плоский і квадратний.
Стоп: в міру виражений.
ЛИЦЬОВА ОБЛАСТЬ:
Ніс: великий і квадратний, зазвичай чорний, але може бути і коричневим (залежить від забарвлення шерсті). Ніс однотонний, без плям.

Бородатий-колі

Морда: міцна і рівна по довжині (між стопом та потилицею).
Губи: однотонного кольору без плям. Зазвичай чорного кольору, але в залежності від забарвлення шерсті можуть бути іншого відтінку.
Щелепи та зуби: зуби великі й білі. Щелепи міцні з ідеальним, правильним повним прикусом ножицями, тобто верхні зуби перекривають нижні. Рівний прикус допускається, але небажаний.
ОЧІ:
Колір залежить від забарвлення шерсті; широко розставлені і великі, не випуклі. Пігментація очних обідків відповідає кольору носа. Брови вигнуті вгору і вперед, але не закривають очі.
ВУХА:
Середнього розміру, висячі. Коли собака насторожується, вуха піднімаються біля основи.
ШИЯ: помірна довжина, мускулиста і злегка вигнута.
ТІЛО:
Довжина спинки залежить від довжини грудної клітки.
Спина: рівна.
Поперек: міцний.
Грудна клітка: глибока. Ребра пружні, але не бочкоподібні.
ХВІСТ:
Низько посаджений, без перелому або скручування, і досить довгий (доходить до скакального суглоба). Може трохи вигинатися кінчик, коли собака стоїть. Ніколи не піднімається високо. Покритий густою шерстю.
КІНЦІВКИ:
- передні кінцівки:

Бородатий-колі

Загальний вигляд: ноги прямі і вертикальні, з хорошою кісткою, вкриті волохатою шерстю.
Плече: добре нахиляється назад.
П'ясті: гнучкі без слабкості.
Передні лапи: овальні з пружними подушечками. Пальці вигнуті й зібрані,добре вкриті шерстю, в тому числі між подушечками.
- задні кінцівки:
Загальний вигляд: добре мускулисті.
Коліно: добре зігнуте.
Нижня частина стегна: мускулиста.
Скакальний суглоб: низький.
Плюсні кістки: під прямим кутом до землі.
Задні лапи: овальні з добре пружними подушечками. Пальці вигнуті й зібрані, добре вкриті шерстю, у тому числі між подушечками.
ХОДА/РУХ:
Пружний, плавний, легкий рух.
ШЕРСТЬ:
Подвійна шерсть з м'яким, пухнастим і щільним підшерстям. Верхній волос плоский, жорсткий, міцний і кудлатий, однак без локонів та завитків. Легка хвиля допустима.
Довжина і густота шерсті достатня для забезпечення захисного покриву та покращення силуету собаки, але не повинна приховувати природні лінії тіла.
Шерсть в жодному разі не можна обрізати. На переніссі шерсть коротенька, по бокам довша, прикриває губи. Від щоки, нижньої губи та під підборіддям шерсть видовжується в бік грудей, утворюючи типову бороду.

Бородатий-колі

ЗАБАРВЛЕННЯ ШЕРСТІ:
Сірий шифер, рудо-палевий, чорний, блакитний, усі відтінки сірого,коричневий і піщаний з білими позначками або без них. Ніколи не буває мармуровим («мерль») та плямистим («dapple», «в яблуках»).
Білий колір може бути на у вигляді полум’я на черепі, на кінчику хвоста, на грудях, ногах і стопах. Навколо коміра білий колір не повинен заходити за плечі.
Не допускається білий над скакальними суглобами на задніх лапах. Незначні плямки білого допускаються на бровах, щоках, у вухах, під хвостом і на лапках. Тут білий колір додається до основного кольору.
Зріст в загривку:
кобель 53-56 см
сука 51-53 см
Вага:
18-27,5 (залежно від статі)


ХАРАКТЕР
Бородатий колі – прекрасний пастух і компаньйон. Пильний, уважний, готовий вчитися та дуже потребує товариства людей. Йому просто необхідно брати участь у сімейному житті. Добре ладнає з іншими собаками та домашніми тваринами. До незнайомців ставиться з пересторогою, але без агресії.
Представники цієї породи активні, швидко навчають і настільки витривалі, що можуть втомити навіть самого спортивного господаря. Їм подобаються всі види дресирування з винагородою, ігри і собачі види спорту (аджиліті, флайбол). Тому їм потрібен господар, який може задовольнити величезні потреби собаки в фізичних вправах і розумовому навантаженні. Бірдери дуже прив'язуються до своїх господарів і стають ідеальними компаньйонами. Люблять дітей, «пасуть» їх.

Бородатий-колі

Бородатий колі любить навчатися, легко засвоює команди.Він слухняний і не схильний до домінування. Його легко дресирувати, з цим завданням впорається навіть новачок у собачій справі. Серйозний охоронець з бородатого колі навряд чи вийде, дуже він доброзичливий та дружній, зовсім неагресивний.
Жити може як в заміському будинку, так і в квартирі. Але потрібно пам’ятати, що бір дер потребує активних прогулянок. Хоча б раз на тиждень треба влаштовувати вилазки в парк або ліс, де собака може насолодитися бігом та іншими фізичними вправами.


Агресія: дуже низька (1 із 5)
1vs5
Активність: дуже висока (5 із 5)
5vs5
Дресирування: відмінно (5 із 5)
5vs5
Інтелект: відмінно (5 із 5)
5vs5

ЗДОРОВ’Я
Бородатий колі зазвичай витривалий та має добре здоров’я. Але, як і інші породи, може мати схильність до проблем з опорно-руховим апаратом (дисплазія суглобів). Також може страждати на спадкові захворювання очей та гіпотеріоз (гіпофункція щитоподібної залози).

Тривалість життя 12-15 років


Поставте оцінку
Бородатому колі

Бородатому колі
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись