Головна / Каталог / Вельш-коргі-пемброк

 

Вельш-коргі-пемброк


Вельш-коргі-пемброк

FCI-Standard N° 39
Група 1. СОБАКИ-ВІВЧАРІ ТА СОБАКИ-СКОТАРІ (крім швейцарських собак-скотарів)
Секція 1. Собаки-вівчарі
Призначення: собака-вівчар


Країна:
Велика Британія, Уельс
   

Вельш-коргі-пемброк

Історія породи

Письмові згадки про породу вельш-корґі-пемброк зустрічаються в сводах законів уельського короля Хівела Доброго. Пемброки пасли стада самостійно, без супроводу людини. Загибель такого працівника була досить відчутною втратою. Тому за законом короля вбивство корґі, який пас стадо, каралося: вбивця мав компенсувати збиток, віддавши власнику корґі вола.
Існує версія, що на територію Британії цих собак завезли скандинави.
Назву «пемброк» порода отримала від назви графства Пемброкшир, що в Уельсі.
В 1925 році корґі вперше з’явились на виставці. Тоді ж був сформований Уельський клуб корґі, до нього ввійшли і кардигани, і пемброки. До 1934 року породи карди ган та пембрук оцінювалися разом, аж поки Кеннел-клуб не визнав кожну породу окремо. Цього ж року було ухвалене рішення купірувати хвости пемброкам.
Представники цієї породи мешкають у Букингемському палаці та беруть участь у офіційних церемоніях, оскільки вони є улюбленцями королівської родини Великої Британії, зокрема королеви Єлизавети ІІ.


СТАНДАРТ ПОРОДИ

ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
Приземистий, компактний, міцно побудований, пильний,активний та витривалий.

Вельш-коргі-пемброк

ПРОПОРЦІЇ:
Довжина морди у пропорції до черепа у співвідношенні 3:5.
ПОВЕДІНКА/ТЕМПЕРАМЕНТ:
Сміливий, життєрадісний, доброзичливий, майстерний.
Не нервує та не виявляє агресії.
ГОЛОВА:
Схожа на лисячу голову, з пильним та розумним виразом мордочки.
Череп: досить широкий і плоский між вухами.
Стоп: помірно виражений.
ЛИЦЬОВА ОБЛАСТЬ:
Ніс: чорний.
Морда: злегка звужується.
Щелепи та зуби: міцні з ідеальним, правильним і повним прикусом ножицями, тобто верхні зуби щільно перекривають нижні зуби і утворюють квадратну щелепу.
ОЧІ:
Добре посаджені, круглі, середнього розміру, коричневі, гармонують з кольором шерсті.
ВУХА:  гострі, середнього розміру, злегка закруглені на кінчиках . Посаджене вухо так, щоб умовна лінія проходила через кінчик носа, центр ока та кінчик вуха або близько до нього.
ШИЯ: досить довга.
ТІЛО: середньої довжини, трохи звужується у попереку, якщо дивитися зверху.

Вельш-коргі-пемброк

Верхня лінія: рівна.
Грудна клітка: широка і глибока, добре опущена між передніми лапами. Ребра підпружинені.
ХВІСТ:
Короткий (або природно короткий, або купіруваний). Природно короткий хвіст має бути в одну лінію з верхом, в жодному разі не закидатися на спину.
КІНЦІВКИ:
- передні кінцівки:
Лікоть: щільно прилягає до боків.
Передпліччя: коротке і максимально пряме.
Передні лапи: овальні, пальці міцні, добре вигнуті і зібрані, два центральних пальця трохи видовжені відносно двох зовнішніх, подушечки міцні. Кігті короткі.
- задні кінцівки:
Загальний вигляд: міцні і гнучкі. Ноги короткі.
Коліно: під вираженим кутом.
Скакальний суглоб: суглоби прямі, якщо дивитися ззаду.
Задні лапи: овальні, пальці міцні, добре вигнуті і й зібрані, два центральних пальця трохи видовжені відносно двох зовнішніх, подушечки міцні. Кігті короткі.
ХОДА / РУХ:
Вільні та активні рухи. Передні лапи під час руху виходять далеко вперед, піднімаються не надто високо, в унісон з задніми.
ШЕРСТЬ:
Середньої довжини, пряма з густим підшерстям; шерсть не м’яка, не пишна й не хвиляста.
ЗАБАРВЛЕННЯ ШЕРСТІ:
Допускаються кольори: рудий, соболиний, палевий, чорний з підпалом з білим маркуванням на лапах, грудях або шиї (або й без нього). Допускається білий колір на голові та морді.

Вельш-коргі-пемброк

Висота в загривку: 25-30 см
Вага: кобель 10-12 кг, сука 9-11 кг


ХАРАКТЕР
Активна, життєрадісна, доброзичлива собака. Дуже розумна та хоробра, зовсім неагресивна, з незалежним характером. Пемброк має велику потребу в спілкуванні з людиною. Ця невеличка вівчарка здатна відчувати настрій свого господаря, вона віддана своїй родині. Дуже любить дітей, грається з ними, «пасе» їх, з терпінням ставиться до дитячих балощів, ніколи не виявляє агресії до дитини.
Пемброк не має схильності до домінування, слухняний, але вимагає справедливого ставлення до себе та поваги. Прагне якомога більше часу проводити в товаристві господаря, брати участь у всіх родинних справах.

Вельш-коргі-пемброк

У вельш-корґі чудовий характер, вони милі та артистичні, розумні та уважні. Ці собаки дуже емоційні та комунікабельні, люблять «поговорити».
А ще вони дуже активні, люблять бігати та гратися. Люблять ігри з апортуванням предметів.
Чудово піддається дресируванню, все розуміє та запам’ятовує. Але під час навчання господарю треба бути послідовним та категоричним, не плутати собаку і не дезорієнтовувати її: не можна щось забороняти сьогодні, а завтра дозволяти. Процес дресирування найкраще проходить в ігровій формі.

Вельш-коргі-пемброк

Жити пемброк може і в заміському будинку, і в квартирі. В будь-якому варіанті треба забезпечити вівчарці активні фізичні та розумові навантаження.


Агресія: дуже низька (1 із 5)
1vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: відмінно (5 із 5)
5vs5
Інтелект: відмінно (5 із 5)
5vs5

ЗДОРОВ’Я
Пемброк – витривала собака. Але є у породи слабкі місця. Нерідко зустрічається дисплазія кульшових суглобів та спадкові захворювання очей (глаукома, катаракта).
Також у пемброків є схильність до захворювання на епілепсію, екзему різної етимології, дегенеративну мієлопатію та рак.
Це коротколапа собака з довгим тулубом, отже, спина в зоні ризику. Треба слідкувати, щоб пемброк не стрибав з висоти на землю, бо можуть виникнути проблеми з міжхребцевими дисками.
Ще одна загроза для пемброків – ожиріння. Ці песики дуже люблять попоїсти, ніколи не відмовляться від зайвого шматочка, можуть переїдати. А це, в свою чергу, негативно впливає на здоров’я. Тому варто контролювати харчування улюбленця.


Тривалість життя 10-12 років


Поставте оцінку
Вельш-корґі-пемброку

Вельш-коргі-пемброк
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись