Головна / Каталог / Гімалайська вівчарка

 

Гімалайська вівчарка


Гімалайська вівчарка

FCI-Standard не визнано
Призначення: пастуша собака

Країна: Індія  

Гімалайська вівчарка

Історія породи

Гімалайська вівчарка (англ. Himalayan Sheepdog) відома з давніх часів. Походить з Індії. Існує версія, що предками цієї собаки були великі гірські вівчарки. Гімалайські вівчарки допомагали людині охороняти стада та житло, супроводжували її на полюванні. Ці собаки чудово орієнтувалися в горах, могли знаходити безпечні для пересування дороги. На жаль, порода поки не визнана жодною кінологічною організацією, але гімалайців ціеують в усьому світі.
ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД
Досить велика собака, корпус витягнутий, міцний. Має пропорційний та гармонійний вигляд.
Голова високо посаджена, гармонійна тулубу. Перехід від лоба до морди яскраво виражений. Очі невеликі, глибоко посаджені, як праило, темного кольору. Верхня частина черепа плоска.
Вуха трикутної форми з заокругленим кінчиком, висячі. Нерідко зустрічається у гімалайця одне вухо стояче, а друге висить.
Шия міцна, мускулиста.
Спина рівна і пряма, грудна клітка глибока. Живіт підтягнутий.
Кінцівки стрункі, мускулисті. Передні лапи рівні та прямі, задні – міцні, з яскраво вираженим скакальним суглобом.
Хвіст середньої довжини, посаджений на лінії спини або трохи нижче. Кінчик хвоста може трохи закручуватися. Хвіст густо вкритий довгою шерстю.
Шерсть коротка, з густим підшерстям. На хвості, навколо шиї, на грудині та в області галіфе значно довша.
Забарвлення шерсті може бути різним: від чисто білого до чорно-коричневого. Але найчастіше зустрічається кремове забарвлення з білою грудкою та білим кінчиком на хвості.

Зріст у загривку 51-66 см
Вага 23-41 кг


ХАРАКТЕР
Гімалайська вівчарка має врівноважений а м’який характер, зовсім неагресивна. Дуже розумна собака, легко дресирується та з задоволенням навчається. Її високий інтелект дозволяє їй самостійно ухвалювати рішення. До того ж гімалаєць має прекрасну пам’ять.
До господаря прив’язується всією душею, слухняна, залюбки виконує команди. Погано переносить самотність. В разі потреби захищатиме свою людину до останнього подиху.
Гімалайська вівчарка ненав’язлива, стримана. До дітей ставиться лояльно, але не приходить у захват, коли діти до неї надто багато інтересу проявляють. Тому не варто залишати собаку наодинці з малечею.

Гімалайська вівчарка

З іншими тваринами уживається прекрасно, знаходить з ними спільну мову.
До незнайомців ставиться насторожено, але без агресії, на контакт іде неохоче.
Активна собака, любить простір. Краще їй жити в заміському будинку з великим подвір’ям, де вона зможе вволю бігати, а не в квартирі. Потребує соціалізації, як і кожна собака.
Гімалайська вівчарка – чудовий сторож та пильний охоронець.


Агресія: низька (2 із 5)
2vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: дуже добре (4 із 5)
4vs5
Інтелект: відмінно (5 із 5)
5vs5

ЗДОРОВ’Я
Гімалайська вівчарка дуже витривала, має міцне здоров’я та хороший імунітет. Хворіє нечасто. Під загрозою, як правило, опорно-руховий апарат (дисплазія суглобів, артрити) та зір (глаукома). Також гімалайці схильні до ожиріння, якщо в їх житті замало активності.


Тривалість життя 10-12 років


Поставте оцінку
Гімалайській вівчарці

Гарафійська вівчарка
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись