Головна / Каталог / Голландська вівчарка (шепендус)

 

ГОЛЛАНДСЬКИЙ ШЕПЕНДУС (ГОЛЛАНДСЬКА ВІВЧАРКА, ШАПЕНДОЙС, СХАПЕНДУС, ШАПЕНДУА, ШАПЕНДУС)


шепендус

FCI-Standard N° 313
Група 1. СОБАКИ-ВІВЧАРІ ТА СОБАКИ-СКОТАРІ (крім швейцарських собак-скотарів)
Секція 1. Собаки-вівчарі
Призначення: вівчарська собака.

Країна: Нідерланди  

шепендус

Історія породи

Голландська вівчарка шепендус (NEDERLANDSE SCHAPENDOES) або голландський шепендойс (Dutch Schapendoes) – порода собак, яка з’явилась в Нідерландах. Ці собаки допомагали чабанам пасти овець та іншу худобу, а ті, в свою чергу, цінували їх за розум та невтомність в роботі.
Шепендуси належать до великої групи довгошерстих пастуших порід, в яких густо покрита шерстю голова. У них є зв’язок з бородатим колі, пулі, бобтейлом, низовинною вівчаркою, бріаром, бергамаско. Протягом Другої світової війни шепендуси, що опинилися під загрозою зникнення, почали знову розводитися.
Засновником породи вважається голландський вчений P.M.C. Toepoel, саме він збирав по всій країні чистокровних представників цієї породи. В 1947 році був заснований Клуб породи Nederlandse Schapendoes, а в 1952 року порода набула тимчасового визнання. Було встановлено стандарт породи та розпочато Племінну книгу. У 1971 році порода отримала визнання. З того часу розводилися тільки зареєстровані собаки.


СТАНДАРТ ПОРОДИ

ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
Гармонійно складена собака з довгою шерстю і висотою в загривку від 40 до 50 см. Його рухи легкі та пружні. Він чудово стрибає.
ПОВЕДІНКА ТА ТЕМПЕРАМЕНТ:

шепендус

Шепендус гармонійно складений пастуший собака з уважним та мужнім характером. Він розумний, пильний, веселий, жвавий, доброзичливий та бадьорий. До людей, яких він знає, дуже прихильний. Своїй родині відданий.
ГОЛОВА:
Густа шерсть на голові робить її візуально більшою та ширшою.
Череп: майже плоский з помірною лобовою борозною і вираженими надбрівними дугами. Його ширина трохи більша, ніж відстань між стопом та потилицею.
Стоп: чітко визначений, але не крутий.
ЛИЦЬОВА ОБЛАСТЬ:
Ніс: перенісся розташоване трохи нижче лінії черепа.
Морда: коротша за відстань між стопом і потилицею. Передня частина майже не звужується, залишається глибокою і лише трохи заокруглена. Нижню щелепу повинно бути добре видно, якщо дивитися збоку.
Зуби: міцні, прикус ножицями.
Щоки: виличні дуги сильно виступають.
Очі: досить великі, круглі, близько посаджені. Колір очей коричневий (не повинні здаватися чорними). Білки очей можуть бути видимими лише тоді, коли собака скошує очі вбік. Вираз очей відкритий, прямий та живий. Форма, колір та вираз очей дуже характерні для породи.
Вуха: посаджені досить високо, невеликі. Вільно звисають, але не близько до голови. Густо вкриті шерстю, рухливі, але не повинні виступати за контури черепа.
ШИЯ: голова високо піднята на міцній шиї.
ТІЛО:
Шепендус трохи більший у довжину, аніж у висоту.
Верхня лінія: вигнута над сильним м'язистим попереком.

шепендус

Грудна клітка: глибока. Ребра помірно або добре пружинисті; відходять назад.
Нижня лінія і живіт: не надто підтягнуті.
ХВІСТ:
Хвіст довгий, добре вкритий шерстю. В стані спокою звисає вниз, під час руху піднімається високо та розгойдується зі сторони в сторону. Коли собака швидко мчить, хвіст витягується прямо. Коли собака насторожується, хвіст теж піднімається трохи. Але ніколи шепендус не задирає хвоста вище спини.
КІНЦІВКИ:
- передні кінцівки:
Передні ноги прямі, кістки легкі.
П’ясті: пружні.
Передні лапи: стопи досить великі і пружні, широкі, овальної форми. Пальці зібрані. Подушечки товсті і пружні, з густою шерстю між пальцями. Допускається «вовчий кіготь».
- задні кінцівки:
Скакальні суглоби: під помірним кутом, добре мускулисті.
Плюсни: короткі.

шепендус

Задні лапи: стопи досить великі і пружні, широкі, овальної форми. Пальці зібрані. Подушечки товсті і пружні, з густою шерстю між пальцями. Допускається «вовчий кіготь».
ХОДА / РУХ:
Шепендус віддає перевагу галопу перед риссю. Його рухи легкі та пружні без надмірного використання енергії. Він добре стрибає та швидко обертається.
ШЕРСТЬ:
Шепендус має густу шерсть з гарним підшерстям, не гладку, а ледь хвилясту. Шерсть довжиною близько 7 см. В області задніх кінцівок довша.
Кучерява шерсть не допускається. Шерстини ростуть дуже густо, вони тонкі та сухі, в жодному разі не шовковисті.
У шепендуса яскраві брови, вуса та борода.
ЗАБАРВЛЕННЯ ШЕРСТІ:
Дозволені всі кольори. Перевага віддається блакитно-сірому з чорним.
Зріст у загривку:
кобель 43-50 см
сука 40-47 см


ХАРАКТЕР
Шепендус – дуже доброзичлива собака з відкритим характером. Агресії не виявляє, до незнайомців ставиться стримано та насторожено, але без нервовості. Майже не гавкає, але чужий на територію не проникне. Ця мужня й хоробра собака чудово охороняє.

шепендус

Дуже любить свого господаря та членів родини. Прекрасно ладнає з дітьми, може бути їм нянькою. До інших домашніх тварин ставиться лояльно, знаходить з ними спільну мову, особливо тоді, коли тварини зростають разом.
Ці голландські вівчарки дуже розумні, стримані та впевнені в собі, чудово піддаються дресируванню, залюбки вчать команди та виконують їх. Чудово відчуває стан та настрій господаря, ніколи не проситиме гратися з ним, якщо людина не в гуморі.
Потребує до себе уваги та поважного ставлення, любить, коли його хвалять та розмовляють з ним.
Дуже волелюбна та активна собака, любить проводити час на свіжому повітрі. То ж краще цій породі живеться за містом, де в неї буде власне подвір’я та можливість бігати та стрибати вволю.


Агресія: низька (2 із 5)
2vs5
Активність: дуже висока (5 із 5)
5vs5
Дресирування: відмінно (5 із 5)
5vs5
Інтелект: відмінно (5 із 5)
5vs5

ЗДОРОВ’Я
Шепендус має досить міцне фізичне та психічне здоров’я та хороший імунітет. Це витривала активна собака. Із ймовірних захворювань варто виділити прогресуючу атрофію сітківки та дисплазію кульшових суглобів.


Тривалість життя 12-15 років


Поставте оцінку
Голландській вівчарці (шепендус)

шепендус
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись