Головна / Каталог / Грецька вівчарка

 

Грецька вівчарка


Грецька вівчарка

FCI-Standard не визнано.
Призначення: охорона стада.

Країна: Греція  

Грецька вівчарка

Історія породи

Грецька вівчарка (грецька: Ελληνικός Ποιμενικός, Ellinikós Pimenikós) — собака-охоронець худоби, яку століттями розводять для охорони худоби в гірських районах Греції.
Порода з’явилася давно. Їх розводили в північних та центральних районах Греції. Існує версія, що грецькі вівчарки є прямими потомками епірських молосів, давніх пастуших собак, яких розводили на території сучасних Греції та Албанії.
Грецькі пастухи вибраковували слабких, боязливих та ледачих собак. Таким чином шляхом народної селекції та природного відбору сформувалася міцна, здорова робоча порода, але різноманітна за зовнішніми характеристиками.
В 2017 році Грецький кінологічний клуб опублікував стандарт породи для грецької вівчарки.


СТАНДАРТ ПОРОДИ

ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
ЗАГАЛЬНИЙ ОПИС:
Це міцна собака з хорошою статурою, що характеризується міцним скелетом і хорошою м’язовою структурою, здатна рухатися цілий день за несприятливих погодних умов, у важкодоступних районах і з мінімальними потребами в їжі, а також протистояти диким тваринам, які загрожують стадам.
Типова хода - коротка рись, але здатна прискорюватися до галопу, з можливістю маневрування. При ходьбі собака тримає голову низько.

Грецька вівчарка

Присутність собаки у стаді не турбує тварин. З тваринами він розвиває відносини гармонійного співіснування та захисту.
Особи цієї породи демонструють міцне здоров'я, довголіття, повільне дозрівання та інтенсивний статевий диморфізм з явним вираженням в анатомічних особливостях.
Самки мають гарний материнський інстинкт.
ГОЛОВА:
Об’ємна, співвідношення морди до черепа як 2:3.
Череп плоский, з помітними дугоподібними бровами. Ширина черепа майже дорівнює його довжині.
Морда широка, плавно звужується до кінчика, але не гостра.
Ніс чорного кольору з широкими ніздрями.
Вилиці виражені.
Щелепи та зуби: рівні міцні зуби з добре розвиненими іклами. Прикус ножицями. Допускається прямий прикус. Губи товсті й трохи розпущені.
Вуха: посаджені на висоті уявної лінії від зовнішнього куточка очей назад. Трикутні, у формі серця, середнього розміру, звисають на щоки. Шкіра вух товста і покрита густою шерстю.
Коли собака насторожена, вуха трохи піднімаються і нахиляються вперед.
Обрізання вух заборонено.

Грецька вівчарка

Очі: середнього розміру, овальної форми, розміщені симетрично паралельно лініям поздовжньої осі черепа, посаджені досить далеко один від одного. Колір очей коричневий. Перевага віддається темним відтінкам. Повіки повинні бути щільними. Погляд дуже проникливий і спокійний.
Шия: міцна, широка, м’язиста, відносно коротка, покрита м’якою шкірою, що утворює невеликий підвіс.
КІНЦІВКИ:
Передні ноги повинні бути прямими, з міцними і товстими кістками, покритими сильною м’язовою масою. Лапи широкі,овальної форми з еластичними подушечками. Задні ноги прямі та паралельні, стегна довгі, м’язисті. Кут скакального суглоба помірний. Кігті на кінцівках міцні, чорного кольору. Пальці довгі, вигнуті, зібрані.
ТІЛО:
Грудна клітка повинна бути широкою і глибокою, доходити ліктів. Ребра дугоподібні, значно розширюються назад.
Спина широка, пряма і середньої довжини, м’язиста. Поперековий відділ хребта широкий, короткий, м’язистий, злегка вигнутий. Круп трохи нахилений назад. Живіт підтягнутий.
ХВІСТ:
Товстий біля основи, посаджений високо, довгий, дістає до скакального суглоба, загинається на кінчику.
Коли собака збуджена і рухається, хвіст піднімається і утворює півколо над тазом.
Вкритий густою шерстю, патлатий.

Грецька вівчарка

ШЕРСТЬ:
Густа з м’яким підшерстям. Підшерстя м’яке та густе, верхня шерсть довша, пряма або ледь хвиляста. Кучерява шерсть небажана.
Густіша шерсть на задній частині стегон. У самців навколо шиї часто є грива, у сук шерсть коротша.
Зустрічаються два типи шерсті:
- довга
- середньої довжини.
ЗАБАРВЛЕННЯ:
Основні кольори - чорний, коричневий, білий та різнокольоровий (зонарний).
У чорному кольорі часто спостерігаються коричневі відблиски, а на грудях, шиї, хвості та кінцівках з’являються білі сліди.
Різновидом чорного забарвлення є також наявність каштанових або смугастих ділянок на щоках, грудях, над очима та кінцівках.
У коричневому кольорі спостерігаються відтінки, які варіюються від світло-коричневого до темно-коричневого та з прожилками.
У строкатого типу на домінуючому білому кольорі шерсті з’являються маленькі або великі плями (коричневі або чорні). Плями на голові бажано, щоб розміщувалися симетрично.
Усі кольори однаково можливі й становлять генетичне багатство породи.
ЗРІСТ ТА ВАГА:
Висота в загривку самки повинна бути не менше 60 см, а самця - не менше 66 см. Більшість представників породи, які мають хороші умови життя, перевищують вищезазначені межі і досягають висоти 65-68 см для самок і 70-75 см для самців, що є бажаним і функціональним елементом ролі собаки, оскільки це не підриває гармонії та сили тіла.

Грецька вівчарка

Вага самки становить не менше 32 кг, а самця не менше 40 кг для собак, які щодня працюють у сільських умовах. Ці розміри можуть бути збільшені (для самців до 55 кг і самок до 40 кг). Вага тіла має ідеально відповідати зросту собаки і сприяти міцній структурі. Надто огрядні або надто худі собаки не бажані.


ХАРАКТЕР
Незалежний, сміливий, рішучий, відданий, працьовитий з високим почуттям обов’язку та сильним інстинктом захисту тварин та майна.
Грецький вівчар чутливий до похвали, не терпить насильницької поведінки. Схильний домінувати, підкоряється одній людині. З раннього віку потрібно правильно вибудовувати ієрархічні стосунки з собакою, щоб вона розуміла своє положення в родині.
Вміє аналізувати ситуацію і діяти самостійно. Підозрілий, але стриманий у присутності незнайомих людей.
Собака досить спокійна, навіть замкнута, але можуть бути раптові спалахи агресії. Чудово охороняє територію, вночі дуже рухливий, гавкає на подразники.
Виявляє агресію до диких тварин, може переслідувати їх. Якщо на грецьку вівчарку хтось здумає напасти, хоробро дасть відсіч.
Ця собака потребує ранньої соціалізації, щоб бути лагідною та жити в гармонії з родиною.

Грецька вівчарка

Піддається навчанню, зберігає тенденцію судити про ситуацію, оцінювати її, перш ніж діяти. Дуже активний пес, його потужну енергію потрібно направляти в правильне русло, займатися з ним, активно проводити час, інакше він може нудьгувати і, як наслідок, щось псуватиме та постійно гавкатиме.
Дуже прив’язується до людини, потребує багато уваги та спілкування. Для комфортного життя грецькій вівчарці потрібен простір. Найкраще їй жити в заміському будинку або на фермі. В квартирі таку собаку утримувати важко.


Агресія: середня (3 із 5)
3vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: дуже добре (4 із 5)
4vs5
Інтелект: дуже добре (4 із 5)
4vs5

ЗДОРОВ’Я
Грецькі вівчарки – міцні, здорові, витривалі собаки. Серед них чимало довгожителів. Відомостей про спадкові захворювання немає.


Тривалість життя 10-12 років


Поставте оцінку
Грецькій вівчарці

Грецька вівчарка
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись