Головна / Каталог / Каталонська вівчарка

 

Каталонська вівчарка


Каталонська вівчарка

FCI-Standard N° 87
Група 1. СОБАКИ-ВІВЧАРІ ТА СОБАКИ-СКОТАРІ (крім швейцарських собак-скотарів)
Секція 1. Собаки-вівчарі
Призначення: пастуша та охоронна собака; собака-компаньйон.

Країна: Іспанія  

Каталонська вівчарка

Історія породи

Предками каталонської вівчарки (англ. Catalonian Sheepdog, ісп. GOS D’ATURA CATALA) були гірські піренейські вівчарки. Собак виводили як помічників вівчарів, максимально адаптованих до кліматичних умов Піренеїв.
У 1911 році каталонську вівчарку визнали однією з національних порід. В 1915 році каталонська вівчарка на ім’я Піар була вписана в племінну книгу. А вже в 1929 році на міжнародній виставці в Барселоні було зареєстровано 6 представників породи. Саме тоді й був розроблений перший стандарт породи, який затвердила Міжнародна кінологічна федерація (FCI).
Під час Громадянської війни в Іспанії (1936-1939) ці собаки служили караульними та посильними.
Але в 1965 році каталонська вівчарка опинилася на межі зникнення. Цю породу врятували від забуття, використавши представників породи, що мешкали в сільській місцевості, та особин з мадридського розплідника. В 1974 році на виставці в Парижі каталонська вівчарка Унґос де Лакетаніа завоювала титул всесвітнього чемпіона. Після цього породою зацікавилися заводчики. Сучасний стандарт Міжнародна кінологічна федерація прийняла в 2004 році.


СТАНДАРТ ПОРОДИ

ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
собака середнього розміру з красивою шерстю.
ВАЖЛИВІ ПРОПОРЦІЇ:
Довжина корпусу трохи більша за висоту в загривку, приблизно в пропорції як 9:8.

Каталонська вівчарка

ПОВЕДІНКА / ТЕМПЕРАМЕНТ:
Дуже спокійний пес, активний та розумний, з благородним виразом морди. Витривалий та приємний, відданий пастуху та довіреним йому отарам, насторожено ставиться до незнайомих людей, через що здається нетовариським. Він дуже пильний, стійкий до будь-яких погодних умов, невибагливий у харчуванні.
ГОЛОВА:
Сильна голова, трохи опукла і широка біля основи, добре пропорційна до тіла. Довжина черепа по відношенню до морди становить 4:3.
Череп: в довжину трохи більший, ніж в ширину, з чітко вираженими борозною та потиличним гребенем. Верхня частина черепа злегка куполоподібна. Надбрівні дуги добре виражені.
Стоп: добре помітний, але не надто виражений.
ЛИЦЬОВА ОБЛАСТЬ:
Ніс: прямий, пропорційний голові, повинен бути чорним. Коричневий ніс вважається пороком.
Морда: пряма, досить коротка, у формі усіченої піраміди, з округлими обрисами.
Губи: досить міцні, короткі, майже прямі, пігментовані чорним кольором; піднебіння також чорне.
Щелепи та зуби: міцні, хорошого розміру, білі. Прикус ножицями. У робочих собак допускаються тупі ікла (бивні).
Очі: широко відкриті, виразні, круглі, темно-бурштинового кольору, з чорними облямівками; насторожений та розумний погляд.
Блакитні очі вважаються пороком.
ВУХА:
Високо посаджені, трикутні, тонкі, загострені на кінчиках. Вставний хрящ еластичний і не товстий. Висячі вуха, м’які, опущені вздовж голови. Співвідношення між шириною вуха та довжиною як 8:10. Вкриті довгою шерстю. Для робочих собак приймаються стрижені вуха.

Каталонська вівчарка

ШИЯ:
Енергійна, міцна, мускулиста, досить коротка, але добре рухлива, гарно сидить на плечах.
ТІЛО:
Злегка витягнуте, мускулисте, справляє враження сили та спритності.
Загривок: добре видно.
Спина: верхня лінія пряма, не сідлоподібна, злегка піднятий круп, який в будь-якому випадку повинен бути в рівень або трохи нижчим за загривок.
Круп: міцний, мускулистий, злегка похилий.
Грудна клітка: широка, добре розвинена, доходить до рівня ліктя. Вигнуті ребра, не плоскі.
Нижня лінія та живіт: живіт злегка підтягнутий, з короткими, але міцним і добре позначеними боками.
ХВІСТ:
Досить низько посаджений, може бути довгим, спускатися нижче скакального суглоба, або коротким, довжиною менше 10 см. Існують також безхвості особини та собаки з купіруваними хвостами. Коли собака у стані спокою, хвіст вільно звисає, утворює гачок у своїй нижній частині. Шаблевидний хвіст також приймається. У дії хвіст піднімається, але не закочується на спину. Густо вкритий ледь хвилястою шерстю.
КІНЦІВКИ:
- передні кінцівки:

Каталонська вівчарка

Загальний вигляд: сильні, прямі та паралельні, якщо дивитися спереду або в профіль.
Плечі: мускулисті, сильні, злегка косі.
Передпліччя: вертикальне, міцне.
Зап'ястя: вертикальне, коротке.
Передні лапи: овальні, подушечки чорні та тверді, перетинки між пальцями акуратні та густо вкриті шерстю, кігті чорні та міцні.
- задні кінцівки:
Загальний вигляд: сильні, мускулисті, вертикальні, справляють враження сили та спритності.
Стегна: довгі, широкі і мускулисті, з міцними кістками.
Ноги: міцні кістки та м’язи.
Скакальний суглоб: повинен бути добре опущений, паралельний та вертикальний.
Плюсни: досить короткі, міцні та вертикальні.
Задні лапи: ідентичні переднім, але з низько посадженими подвійними прибулими пальцями. Вони з'єднуються разом і сполучаються з першим пальцем стопи мембраною.
ХОДА / РУХ:
Пластична хода, характерна для вівчарок. Галопом біжить лише на дуже великих просторах, але на коротких відстанях типовою ходою є коротка рись. Така хода властива всім собакам з прибулими пальцями.
ШКІРА:
Досить товста, щільна та добре пігментована.
ШЕРСТЬ:

Каталонська вівчарка

Довга, пряма або ледь хвиляста, груба з густим підшерстям по всій задній третині тіла. На голові утворює бороду, вуса, чубчик та брови, які не впливають на можливість бачити. Хвіст добре вкритий шерстю, як і всі лапи.
Линька проходить в два етапи: спочатку линяє передня частина собаки, потім настає черга для задньої частини. Таким чином, можна подумати, що собака складається з двох половинок.
ЗАБАРВЛЕННЯ ШЕРСТІ:
На відстані собака здається однобарвною та може мати світліші відтінки на кінцівках. Але насправді забарвлення складається з суміші різник тонів: палевого, коричнювато-рудого, сірого, чорного та білого.
Основні забарвлення шерсті:
•Палевий, утворений світлими, темнішими та зовсім темними відтінками.
•Соболиний, утворений каштановими, палевими, білими та чорними шерстинками.
•Сірий, що складається з білого, сірого та чорного кольорів із затіненням від сріблясто-сірого до чорно-сірого. Якщо чорний колір домінує та просто поєднується з білим, він виглядає як чорний з інеєм (морозний).
Є також собаки з сумішшю чорного, палевого та рудувато-коричневого кольорів, тоді такі собаки здаються темно-коричневими.
Не допускаються білі або чорні плями. Іноді кілька білих шерстин може бути у формі зірочки на грудях або на верхній частині пальців лап, але білі кігті неприпустимі в цьому випадку.

Каталонська вівчарка

Зріст у загривку:
кобель 47-55 см/ сука 45-53 см
Вага: кобель 18 кг/ сука 16 кг.


ХАРАКТЕР
Дружелюбна та спокійна каталонська вівчарка з задоволенням стане чудовим другом родини та надійним сторожем житла. Ця собака дуже активна та енергійна, у неї живий темперамент. До того ж вона дуже розумна, кмітлива та врівноважена. Прекрасно дресирується, любить навчатися та демонструвати свої вміння. В разі виникнення потреби, каталонська вівчарка здатна самостійно ухвалити рішення. Має відмінну пам’ять.
Ця собака однаково добре ставиться до всіх членів родини, дітей любить, терпляча до них. З іншими тваринами знаходить спільну мову.
До незнайомців ставиться стримано, але якщо відчуває загрозу, може проявляти агресію.
Каталонські вівчарки з успіхом беруть участь у спортивних змаганнях з аджиліті.
Для проживання каталонської вівчарки підійде як заміський будинок, так і квартира. Але господарю потрібно враховувати енергійність та непосидючий характер собаки. З нею потрібно активно проводити час, навантажувати її як фізично, так і розумово.


Агресія: низька (2 із 5)
2vs5
Активність: дуже висока (5 із 5)
5vs5
Дресирування: відмінно (5 із 5)
5vs5
Інтелект: відмінно (5 із 5)
5vs5

ЗДОРОВ’Я
Каталонська вівчарка – міцна та витривала собака, прекрасно адаптується до будь-яких кліматичних умов. Схильності до генетичних захворювань не виявлено. Вважається гіпоалергенною собакою.
Представники цієї породи можуть страждати на дисплазію кульшових суглобів.


Тривалість життя 12-14 років


Поставте оцінку
Каталонській вівчарці

Каталонська вівчарка
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись