Головна / Каталог / Майоркська вівчарка

 

Майоркська вівчарка (МАЙОРКСЬКА ПАСТУША СОБАКА, КА ДЕ БЕСТІАР)


Майоркська вівчарка

FCI-Standard N° 321
Група 1. СОБАКИ-ВІВЧАРІ ТА СОБАКИ-СКОТАРІ (крім швейцарських собак-скотарів)
Секція 1. Собаки-вівчарі
Призначення: собака-вівчар, охоронець та сторожовий.

Країна: Іспанія  

Майоркська вівчарка

Історія породи

Майоркська вівчарка (ісп. CA DE BESTIAR або Perro de pastor mallorquín) – порода собак, що сформувалася на Балеарських островах як сторожова та пастуша. У формуванні породи до уваги бралися робочі якості, а не екстер’єр.
Виникла порода в результаті природного розвитку аборигенних собак, яких завезли на Балеарські острови під час колонізації. Перша згадка про місцевих чорних собак датується XVI-м століттям. Вже в XVIІ столітті до цих собак були домішані крові собак молоського типу, яких завезли з Кастилії.
Довгий час майорці використовувалися як універсальні собаки: охороняли житло та худобу, пасли скот, навіть брали участь у кориді.
Кілька століть поспіль майоркська вівчарка лишалася відомою лише на Балеарському архіпелагу. Але наприкінці XVIІІ століття їх почали завозити в Південну Америку для роботи на місцевих фермах. Майоркські собаки могли легко переносити високі температури та протягом довгого часу могли не пити.

Майоркська вівчарка

Під час Другої світової війни поголів’я цих вівчарок значно скоротилося, бо майже всі тварини були мобілізовані на службу( навіть ті, які знаходилися у приватних господарствах) та використовувалися в інтересах армії. Багато собак загинуло.
В 70-ті роки ХХ століття під керівництвом кінолога Алонсо Гуаспа почалося відродження породи. В 1975 році був зареєстрований національний клуб цієї породиЮ а в 1982 році породу визнала FCI.
В наш час порода мало розповсюджена за межами Іспанії. В країнах Південної Америки також популярна майорська вівчарка.

Стандарт породи
ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
Собака високий, великий, середньої ваги. Він повністю чорний або чорний з білими плямами на грудях, добре пропорційний, сильний, мускулистий, міцний та спритний. Існує два різновиди шерсті:
•короткошерстий (найпоширеніший тип)
•довгошерстий.

Майоркська вівчарка

ВАЖЛИВІ ПРОПОРЦІЇ:
Розмір собаки більше середнього, середніх пропорцій.
У сук довжина тіла може перевищувати 3% висота в загривку.
• Довжина морди дорівнює довжині черепа.
• Довжина голови повинна дорівнювати довжині шиї.
• У дорослих псів окружність грудей (вимірювати відразу під загривком, за ліктями) на кілька см більша, ніж висота в загривку.
ПОВЕДІНКА / ТЕМПЕРАМЕНТ:
Велика собака, розумна, слухняна, лагідна, стримана. Вірна своєму господарю до останнього подиху.
ГОЛОВКА:Mbr> якщо дивитися в профіль, трикутної форми, вгорі ширша, аніж внизу. Міцна, але не важка, добре сформована та пропорційна до тіла. Досить велика, але не настільки, як у молосів. Морда паралельна черепу, черепно-лицьові осі трохи розходться.
Череп: опуклий в профіль. Ширина голови перевищує довжину приблизно на 1,2 %. Потиличний гребінь виражений.
Стоп: помітний, але не різкий.
ЛИЦЬОВА ОБЛАСТЬ:

Майоркська вівчарка

Ніс: вологий, чорний, великий, з добре відкритими ніздрями; не розщеплюється. Наявність плям або блідий колір носа вважається недоліком.
Морда: широка, міцна. Ширина до очей збільшується. У сорту "Ca cabrer" (довгошерстого) морда більш загострена. Спинка носа злегка опукла, якщо дивитися в профіль. Слизові оболонки чорного кольору.
Губи: чорні. Коли рот закритий, верхня губа прикриває нижню.
Щелепи та зуби: дуже білі, добре; прикус ножицями, верхні зовнішні різці явно контактують з нижніми іклами.
Очі: досить маленькі, злегка мигдалевидні, не дуже далеко один від одного. Їх колір – від кольору медового розмарину (досить світлого) до кольору меду з рожкового дерева (темного). Вираз очей розумний, погляд сумний, з певною недовірою. Повіки тонкі та чорні.
Вуха: заламані, невеликі в порівнянні з головою, трикутної форми. Не короткі, досить товсті, посаджені високо. У стані спокою складені та звисають, не торкаючись щоки. Коли собака насторожена, вуха трохи розправляються.
ШИЯ:
Масивна, мускулиста, сильна і добре пропорційна голові та тілу. Товста, з дуже незначним підвісом; циліндричної форми з діаметром, що збільшується до основи. Шкіра пружна та еластична, добре обтягує шию, знизу невеличкий підвіс.

Майоркська вівчарка

ТІЛО:
Загальний вигляд: міцний корпус, добре пропорційний, що дає враження як сили, так і спритності.
Загривок: позначений; на тій же висоті, що і верхня точка крупу. Область між лопатками широка та міцна.
Верхня лінія: пряма, горизонтальна, не має вигляду сідла.
Поперековий відділ: міцний.
Круп: середнього розміру, злегка округлий, широкий, потужний та мускулистий, ніколи не виступає та не обвисає. Його верхня точка на одній висоті з загривком. Ширина крупа дорівнює його довжині.
Грудна клітка: широка та добре опущена, доходить до рівня ліктів; досить висока, не виступає, зі слабо вираженою грудиною. Ребра дугоподібні.
Нижня лінія та живіт: боки середнього об’єму. Трохи підтягнутий живіт.
ХВІСТ:
Хвіст середньої посадки, товстий в основі. В довжину повинен доходити до скакальних суглобів. Без бахроми. У довгошерстого типу хвіст густий, з рясною бахромою.
У стані спокою хвіст природно звисає вниз, трохи вигинаючись на кінчику. Вважається недоліком, якщо кінчик хвоста торкається землі. Під час руху хвіст піднімається горизонтально і має вигляд серпа. Ніколи на закручується та не завалюється на спину.
КІНЦІВКИ:
- передні кінцівки:
Загальний вигляд: сильні, прямі. Якщо дивитися спереду та в профіль, паралельні та перпендикулярні землі.

Майоркська вівчарка

Плечі: косі та суцільні лопатки. Лопатково-плечовий кут: 115°.
Надпліччя: тієї ж довжини, що і лопатка.
Лікоть: не відхиляється, добре прилягає до грудної клітки. Плечовий кут радіальний 130°.
Передпліччя: міцне, з хорошим кутом нахилу, вертикальне.
Передні лапи: схожі на заячі; пальці зібрані, вигнуті; дуже міцні та чорні подушечки.
- задні кінцівки:
Загальний вигляд: мускулисті, сильні ноги.
Стегно: сильне і мускулисте.
Нога: довга і потужна.
Скакальний суглоб: не дуже виражений, дуже широкий кут 135 °. Він розміщений на висоті, яка становить трохи менше третини висоти в загривку.
Плюсни: добре розвинені.
Задні лапи: майже заячі, плоскі, з зібраними пальцями, вигнутими аркою. Міцні подушечки. Кігті вигнуті, тверді та чорніий. Від народження з прибулими пальцями або без них. Прибулі пальці необхідно видалити.
ХОДА / РУХ:
Хода повинна бути впевненою та елегантною. Галоп - кращий темп для роботи.

Майоркська вівчарка

ШКІРА:
еластична, без складок; світло-сірого кольору.
ШЕРСТЬ:
коротка, її довжина коливається приблизно від 1,5 до 3 см; дуже тонке підшерстя, щільно прилягає до шкіри.
У довгошерстих типів шерсть може бути злегка хвилястою, приблизно більше 7 см в залежності від пори року (взимку шерсть найдовша). Довша шерсть на хвості, на кінчиках вух та в області галіфе.
В обох різновидів шерсть повинні бути м'якою, міцною та досить тонкою.
ЗАБАРВЛЕННЯ ШЕРСТІ:
Єдиний прийнятний колір – чорний у різних його відтінках. Білий колір допускається тільки на грудці, під шиєю (як краватка) та на передніх і задніх ногах. Білі кігті, кінчики пальців вважаються недоліком. Найбільше цінується струменевий чорний колір (насичений чорний), далі за цінністю звичайний чорний та колір смоли.
ВИСОТА І ВАГА:
Висота в загривку:
кобель 66-73 см/ сука 62-68 см (+/- 1 см)
Вага:
Середня вага близько 40 кг.
Ідеальні параметри для кобеля майорської вівчарки:
Вага 41 кг
Висота в загривку 71 см
Висота крупа 71 см
Висота грудей 39 см
Довжина 71 см
Голова:
*Довжина морди 13 см
*Довжина черепа 13 см
*Загальна довжина голови 26 см
Довжина шиї 26 см
Довжина вуха 13 см
Довжина хвоста 52 см
Висота скакального суглоба 23 см
Довжина волосся на попереку (вимірюється в міжсезоння):
*Короткошерстий сорт 2 см
*Довгошерстий сорт 7 см
Ширина голови 15 см
Обхват голови 81/83 см
Обхват грудей 26 см
Обхват шиї 49 см.

Майоркська вівчарка

ХАРАКТЕР
Майоркська вівчарка має сильний та досить жорсткий характер, енергійна та незалежна. Здатна сама ухвалювати рішення, дуже самостійна. Володіє добре розвиненим охоронним інстинктом, прекрасно охороняє як територію, так і господаря.
Дуже прив’язана до господаря, але не схильна демонструвати свої емоції та шукати частих контактів з членами родини. Майоркська собака досить замкнута. До дітей не дуже прихильна, тому не варто залишати її наодинці з дітьми.
До незнайомців ставиться недовірливо та насторожено, схильна демонструвати агресію, коли незнайомець надто близько підходить до неї. Собака потребує обов’язкової ранньої соціалізації, треба змалечку привчати її до перебування в місцях загального користування без прояву агресії.
Майоркська вівчарка – домінант по натурі. Намагається домінувати як над представниками свого виду, так і над людьми. Тому з перших днів перебування цуценяти у Вас дома треба показати йому, хто вожак. Але в жодному разі без насильницьких методів.
До інших тварин в домі, навіть до кішок, ставиться лояльно.
Майоркська вівчарка досить активна та енергійна собака, потребує активного вигулу, фізичних навантажень та тривалих прогулянок. Якщо їй не вистачатиме цього, може демонструвати деструктивну поведінку (ламати щось дома, гризти, псувати речі тощо).

Майоркська вівчарка

Дресируванню піддається легко, розум майоркської вівчарки дозволяє їй швидко запам’ятовувати команди та засвоювати нові навички. Правда, іноді вона вперта та надто самостійна, тому можуть виникати труднощі під час навчання. Дуже важливо добиватися виконання команди, щоб у собаки не сформувалася установка про можливість ігнорування команди. Цю породу дуже важко потім перевчити та скорелювати поведінку.
Майоркська вівчарка – витривала та адаптивна собака. Однаково добре може жити як в квартирі,так і в заміському будинку.


Агресія: висока (4 із 5)
4vs5
Активність: дуже висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: добре (3 із 5)
3vs5
Інтелект: добре (3 із 5)
3vs5

ЗДОРОВ’Я
Майоркська вівчарка має прекрасне здоров’я та хороший імунітет. Прекрасно переносить спеку та мороз, дуже витривала та легко адаптується до будь-яких погодних умов. Наявність спадкових породних хвороб не виявлено. Як і всі великі собаки, може страждати на захворювання опорно-рухового апарату.


Тривалість життя 11-13 років


Поставте оцінку
Майоркській вівчарці

Майоркська вівчарка
ОцінітьКоментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись