Головна / Каталог / Новозеландська вівчарка (хантвей)

 

Новозеландська вівчарка (хантвей)


Новозеландська вівчарка

FCI-Standard не визнано
Стандарт NZKC (Новозеландський кінологічний клуб)
Призначення: вівчарська собака

Країна: Нова Зеландія  

Новозеландська вівчарка

Історія породи

Новозеландська вівчарка (англ. New zealand Shepherd Dog) або хантвей (англ. Huntaway) – порода собак, яку вивели фермери Нової Зеландії для допомоги у випасі та перегоні худоби.
Новозеландський хантвей був вперше виведений приблизно на початку 1900-х років для роботи в специфічній для вівчарства країні Новій Зеландії та в специфічному кліматі. Оскільки популяція овець у Новій Зеландії зростала, а розмір окремих отар збільшувався, фермери невдовзі зрозуміли, що традиційні робочі собаки, такі як бордер-колі, не можуть впоратися з великими отарами в умовах м’якого, вологого клімату. Їм була потрібна короткошерста витривала собака, яка зможе пасти велику отару.
Новозеландська вівчарка, ймовірно, є результатом селективного розведення між бордер-колі, бородатим колі, лабрадором, ротвейлером, хар’єром, шотландським сеттером та смітфілдом, хоча точне походження невідоме. Новозеландський хантвей - це, перш за все, робоча порода, що має здатність працювати без утоми.
Станом на серпень 2013 року породу визнав Новозеландський кінологічний клуб (NZKC). Це перше в історії визнання собак новозеландського походження.


Стандарт породи
ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
Зазвичай це добре складені, міцні собаки середнього та великого зросту та середньої ваги. Зазвичай короткошерста порода, шерсть може бути гладкою, грубою або жорсткою. Хантвеї - це пластичні активні собаки. Повинні проявляти велику витривалість, активність та кмітливість.

Новозеландська вівчарка

Голос цієї собаки (гавкіт під час руху) повинен бути глибоким, гучним. Зовнішній вигляд хантвея (розмір, шерсть та забарвлення шерсті) абсолютно не мають значення в порівнянні з їх працездатністю, хоча прийнято вважати, що високий відсоток собак вписується в такі параметри: середній розмір, чорно-коричневе забарвлення, гладкошерстий.
ХАРАКТЕР ТА ТЕМПЕРАМЕНТ:
Міцна витривала психіка, не схильний ображатися. Дуже розумний та гарно піддається навчанню.
ГОЛОВА:
Череп повинен бути плоским, помірно широким між вухами і поступово звужуватися до очей. Голова широка, не груба або незграбна, але пропорційна розміру собаки. Щоки не повинні бути занадто повними або виступати.
Стоп: помірно виражений.
Морда: повинна бути помірної довжини, звужуватися до носа, але не повинна загострюватися.
Ніс: незалежно від забарвлення собаки ніс повинен бути чорним.
Рот: щелепи чистого зрізу і потужні. Зуби повинні мати хороший розмір та бути неушкодженими. Прикус повинен бути ножицями.
Очі: середнього розміру, поставлені трохи косо, мигдалевидної форми. Колір темно-коричневий. Вираз очей розумний, погляд швидкий.

Новозеландська вівчарка

ВУХА:
Повинні бути помірно широкими біля основи, високо посаджені, не близько одне до одного. У стані спокою вони закинуті назад, але коли собака насторожений, вуха висунуті вперед і наполовину стоячі, а кінчики злегка звисають.
ШИЯ:
Повинна бути мускулистою, потужною, середньої довжини і дещо вигнутою.
КІНЦІВКИ:
Передні кінцівки: ноги повинні бути прямими і мускулистими, лікті не вивертаються. П’ясті гнучкі, без слабкості.
Задні кінцівки: задні лапи повинні бути мускулистими в стегнах, жилавими нижче скакального суглоба. Скакальні суглоби добре підняті та потужні.
Лапи: овальної форми, подушечки міцні. Пальці вигнуті та добре зібрані. Задні лапи менш вигнуті.
ТІЛО:
Міцне, з добре підтягнутими ребрами. Грудна клітка глибока. Поперек дуже потужний.
ХВІСТ:
Помірно довгий. В стані спокою звисає донизу, трохи загинається на кінчику. Під час руху, або коли собака збуджена, хвіст піднімається, але ніколи не закидається на спину.
ШЕРСТЬ:
Може бути гладкою, середньої довжини, довгою, кудлатою, жорсткою, з підшерстям або без нього.

Новозеландська вівчарка

ЗАБАРВЛЕННЯ ШЕРСТІ:
Колір Хантвея абсолютно не має значення в порівнянні з їх працездатністю. Дуже розповсюджене забарвлення – чорно-коричневе (чорний з рудим або коричневим підпалом).
РОЗМІР ТА ВАГА:
Розмір собаки може бути будь-яким. Середній діапазон становить:
•Зріст: кобель 61-66 см / сука 56-61 см
•Вага: кобель 30-40 кг / сука 25-35 кг.
*На думку New Zealand Sheepdog Trial Association (Новозеландська асоціація випробування вівчарок), порода хантвей ніколи не зможе бути зареєстрованою через великі відмінності в кольорі, розмірі та типах собак, які не дають змоги довести на виставці свою основну задачу породи як робочого фонду.


ХАРАКТЕР
Новозеландська вівчарка – спокійна та безконфліктна собака. Врівноважена, дружелюбна та лояльна навіть до незнайомців. Її вважають надто доброзичливою, комунікабельною та ласкавою, тому ніколи не використовують в якості сторожової собаки. Хантвей працює виключно як вівчар.

Новозеландська вівчарка

Ця собака неймовірно розумна та дуже добре навчається. Її вважають інтелектуальною собакою, здатною самостійно ухвалювати рішення. Кожен крок хантвея продуманий. Це й не дивно: хантвей пасе великі отари овець, він повинен вміти діяти самостійно.
Господарем вибирає одну людину в родині, хоча любить кожного члена сім’ї. Прекрасно ладнає з дітьми, лагідно поводиться з ними. Ніколи не дозволить собі образити дитину або навіть рикнути на неї.
Новозеландка настільки привітна та добра, що добре вживається з різними домашніми тваринами. А ось із своїми родичами, такими ж хантвеями, не знаходить спільної мови. Дві новозеландські вівчарки погано разом живуть.
Основне призначення цієї собаки – робота. Але їх однаково добре можна утримувати і в квартирі, і в заміському будинку. Де б Ви не тримали хантвея, йому потрібні фізичні та розумові навантаження. Це досить енергійна та активна собака, любить багато бігати, тому їй потрібні активні прогулянки. Якщо хантвей не матиме змоги скинути накопичену енергію, почне псувати речі в домі, стане нервовим.


Агресія: дуже низька (1 із 5)
1vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: відмінно (5 із 5)
3vs5
Інтелект: відмінно (5 із 5)
3vs5

ЗДОРОВ’Я
Новозеландська вівчарка має відмінне здоров’я та хороший імунітет. Спадкових хвороб не виявлено. У поважному віці деякі представники породи можуть страждати на захворювання очей.


Тривалість життя 12-14 років


Поставте оцінку
Новозеландській вівчарці (хантвей)

Новозеландська вівчарка
ОцінітьКоментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись