Головна / Каталог / Альпійська вівчарка (савойська)

 

Альпійська вівчарка (савойська)


савойська

FCI-Standard не визнано

Країна: Франція  


Історія породи
Стародавня порода робочих селянських собак, що самостійно сформувалася в гірських районах Альпійського регіону. Альпійські вівчарки допомагали фермерам на пасовищах та охороняли оселі. У них блискавична реакція та вроджена підозрілість до чужаків. Дуже самостійні собаки, вперті, важко піддаються дресируванню. Довгий час порода вважалася втраченою, але в 1947 році кілька особин були знайдені в гірських районах Альпійського регіону. З тих пір породу знову почали розводити. І по сей день ці собаки дуже популярні на пасовищах.

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД
Собака має міцний кістяк, мускулиста. Спина довга та міцна, коротка масивна шия. Хвіст низько посаджений, загинається доверху. Кінцівки міцні та прямі, лапи великі з жорсткими подушечками. Кігті міцні, тверді.
Голова велика, трохи витягнута, вуха трикутної форми, висячі, на кінцях заокруглені.
Зуби міцні, прикус ножицями.
Очі овальні, темно-коричневого кольору.
Шерсть середньої довжини, густа. Забарвлення шерсті буває чорним, чорним з підпалинами або плямами. Деякі представники породи носять забарвлення «арлекін». На шерсті допускаються білі плями. Підшерстя густе та щільне.
Зріст у загривку 47-55 см. Вага 20-30 кг

ХАРАКТЕР
Альпійська вівчарка неперевершений сторож та працелюбний помічник. Самостійна та рішуча собака, витривала та сильна.
Савойці пильні, відрізняються блискавичною реакцією. Сильні собаки з міцною хваткою можуть впоратися з великим хижаком.
Альпійські вівчарки відрізняються добродушною та веселою вдачею. У сім'ї вони доброзичливі як з дорослими, так і з дітьми (але як нянька не годиться). Дуже прив'язані до господаря, потребують його уваги та цінують турботу. Вони дуже слухняні і з готовністю виконують його команди, але дресируванню піддаються важко, їх треба мотивувати.
З домашніми тваринами вони не схильні конфліктувати, також не будуть з'ясовувати стосунки і з іншими собаками. До незнайомців альпійська вівчарка ставиться підозріло, але без явної агресії. Не підходить для утримання в квартирі, їй потрібен простір та воля. В якості першої собаки теж не варто брати, тому що це дуже незалежна ті вперта порода, не кожен зуміє впоратися.

Виховання цуценяти альпійської вівчарки варто починати вже через місяць після народження. Це збільшить шанси перебороти вроджену непокору та впертість.


Агресія: середня (3 із 5)
3vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: задовільно (2 із 5)
2vs5
Інтелект: добре (3 із 5)
3vs5

ЗДОРОВ’Я
Природній шлях розвитку породи дав альпійській вівчарці прекрасне здоров’я. У неї нема генетичних захворювань, вона сильна та витривала. Мають міцний імунітет.

Тривалість життя 15-16 років.


Поставте оцінку
Альпійській вівчарці (савойська)

ауссі
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись