Головна / Каталог / Португальська вівчарка

 

Португальська вівчарка


Португальська вівчарка

FCI-Standard N° 93
Група 1. СОБАКИ-ВІВЧАРІ ТА СОБАКИ-СКОТАРІ (крім швейцарських собак-скотарів)
Секція 1. Собаки-вівчарі
Призначення: випас та нагляд за худобою.

Країна: Португалія  

Португальська вівчарка

Історія породи

Португальська вівчарка (порт. Cão da Serra de Aires, англ. Portuguese Sheepdog) – порода пастуших собак, яку вивели в Португалії.
Вівчарка, що використовується в регіоні Алентежу, як пастух та для нагляду за худобою (вівці,велика рогата худоба, коні, кози та свині). Ця сувора сільська собака чудово адаптується до перепадів температури та здатна долати великі відстані без утоми.
Достовірної інформації про походження португальської вівчарки немає. Існує версія, що вона виникла в результаті схрещення кількох видів французьких вівчарок (бріар, піренейська вівчарка), яких в ХІХ столітті на територію Португалії привіз граф Кастро Куімараєш.


Стандарт породи
ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
Собака середнього розміру, грубувата та витривала, надзвичайно рухлива та швидка. Має довгу шерсть козячої структури, без підшерстя. Схожа на мавпу, тому на батьківщині відома як «собака-мавпа».
ВАЖЛИВІ ПРОПОРЦІЇ:
Довжина тіла приблизно на 10% більша, ніж висота в загривку.
Глибина грудей становить менше 50% висоти в загривку.
Довжина морди становить 2/3 довжини черепа; ширина черепа трохи менша за його довжину.

Португальська вівчарка

ПОВЕДІНКА/ТЕМПЕРАМЕНТ:
Надзвичайно розумний і дуже жвавий пес. Дуже відданий пастуху та стаду, дещо насторожений по відношенню до незнайомців та пильний вночі. У наш час це також чудовий компаньйон, спортивний та охоронний пес. Він відомий своїм вмінням контролювати худобу на пасовищах, а також шукати тварин, що загубилися. Він завжди пильний та успішно попереджає про наближення хижаків. Порода надзвичайно віддана своїй роботі, працює з радістю та задоволенням.
ГОЛОВА:
Середнього розміру, міцна, широка.
Череп: майже квадратний, ширина черепа трохи менша за його довжину. Надбрівні дуги не виступають. Лобова борозна яскраво виражена й поширюється на середину чола; область між вухами майже рівна з видимим потиличним виступом.
Стоп: чітко визначений.
ЛИЦЬОВА ОБЛАСТЬ:
Ніс: добре виражений, трохи піднятий, з широкими ніздрями, округлий, усічений майже вертикально; бажано чорний, може бути печінкового кольору у собак з палевим або коричневим забарвленням, але в будь-якому разі ніс повинен бути темнішим, ніж забарвлення шерсті.

Португальська вівчарка

Морда: коротка, довжина морди становить 2/3 довжини черепа; майже циліндричної форми; ширина пропорційна її довжині та формі. Пряма в профіль або злегка увігнута.
Губи: щільно прилягають, не накладаються, майже прямі, тонкі, міцні. Краї того ж кольору, що й ніс.
Щелепи та зуби: нормально розвинені; повний зубний ряд із 42 твердими білими зубами; прикус ножицями, прикус кліщами також прийнятний.
Очі: середнього розміру; округлі; бажано темного кольору, але можуть бути кольору лісового горіха або бурштинового у собак з палевим або коричневим забарвленням. Жвавий вираз очей, розумний; повіки чорні або такого ж кольору, як ніс.
ВУХА:
Високо посаджені; висячі, не складаються; трикутної форми. Шкіра тонка та гладка. Середніх розмірів, однакової довжини та ширини (приблизно 10 см).
ШИЯ:
Помірної довжини; пряма, помірно товста з міцними м’язами; без підвісу.
ТІЛО:
Верхня лінія: рівна або злегка нахилена.
Загривок: міцний та гармонійно прикріплений до шиї та спини.
Спина: пряма або злегка похила, довга; добре м’язиста; майже вдвічі довша за поперек.
Поперек: короткий і вигнутий, якщо дивитися в профіль; широкий; добре м’язистий.
Круп: трохи виступає, похилий; середньої довжини та ширини; сильні м’язи.
Грудна клітка: опускається до ліктів; середньої ширини та глибини; ребра трохи вигнуті, сама грудна клітка овальної форми; передня частина грудей широка та видається.

Португальська вівчарка

Нижня лінія і живіт: помірно підтягнутий живіт, боки трохи піднімаються.
ХВІСТ:
Високо посаджений, загострений; доходить до скакального суглоба. Вкритий довгою та густою шерстю. У стані спокою вільно звисає, кінчик хвоста злегка загинається. Під час руху, або коли собака насторожена, хвіст піднімається, може трохи заходити за верхню лінію, але ніколи не носиться над спиною.
КІНЦІВКИ:
- передні кінцівки:
Загальний вигляд: сильні, вертикальні, якщо дивитися спереду та збоку, досить широко розставлені; відстань від загривка до ліктя ненабагато менша, ніж від ліктя до землі.
Плече: середньої довжини; добре м’язисте; лопатко-плечова кістка розміщена під кутом 90°.
Надпліччя: міцне і середньої довжини; під кутом 45°; добре мускулисте.
Лікоть: близько до грудей.
Передпліччя: довге; вертикальне та добре мускулисте.
Зап'ястя: худорляві та непомітні.
П’ясті: середньої довжини та середньої товщини; ледь нахилені.
Передні лапи: закруглені; пальці добре вигнуті та зібрані; міцні кігті, чорні або темніші за колір шерсті. Товсті та тверді подушечки.

Португальська вівчарка

- задні кінцівки:
Загальний вигляд: вертикальні, якщо дивитися з боку та ззаду; міцні,створюють враження сили та спритності.
Стегно: середньої довжини та ширини; добре м’язисте.
Колінний суглоб: прямий, якщо дивитися ззаду.
Скакальний суглоб: середньої ширини; низько посаджений, міцний та худорлявий.
Плюсні кістки: середньої довжини та товщини, але міцні; з ледь помітним нахилом. Можуть бути одинарні або подвійні прибулі пальці.
Задні лапи: такі самі, як передні.
ХОДА/РУХ:
Переважно рухається легкою риссю. Легко переходить на галоп.
ШКІРА:
Товста; еластична; пігментована.
ШЕРСТЬ:
Пряма або злегка хвиляста; довга; структура шерсті нагадує козячу. Шерсть утворює довгу бороду, вуса та брови (очей не закривають). Шерсть густа та рівномірно покриває все тіло. На голові, корпусі, кінцівках та між пальцями лап шерсть значно довша. Шерстини середньої товщини. Підшерстя нема.
ЗАБАРВЛЕННЯ ШЕРСТІ:
Допускаються такі кольори:
Жовтий, коричневий, сірий, палевий та вовчо-сірий, у світліших та темніших відтінках чорний; з більш-менш помітними підпалинами, але не на стопах. Може бути малесенька біла плямка на грудці.

Португальська вівчарка

ВИСОТА І ВАГА:
Висота в загривку:
кобель 45-55 см / сука 42-52 см
Вага: 17-27 кг (залежно від статі).


ХАРАКТЕР
Португальська вівчарка дуже допитлива та розумна. Господарю віддана, завжди готова йому догодити. До дітей ставиться добре, залюбки грається з нити та доглядає їх.
До незнайомців португалець ставиться насторожено, пильно стежить за ними, але агресії не виявляє. У португальської вівчарки чудові сторожові якості. Про наближення гостей сповіщає голосом.
З іншими тваринами знаходить спільну мову, спокійно на них реагує. До собак теж ставиться лояльно.
Португальська вівчарка прекрасно піддається дресируванню та навчанню. Краще так будувати процес, щоб якомога довше тримався у собаки інтерес до навчання. Важливо її хвалити та заохочувати виконання команд.

Португальська вівчарка

Потребує розумової стимуляції, щоб залишатися щасливою та здоровою. Бажано давати їм такі завдання, які вимагають прийняття рішень, концентрації уваги тощо. Бо інакше португальська вівчарка сама собі знайде заняття, щоб зайняти свій розум, і господарю навряд чи це сподобається.
Ця порода доволі енергійна, потребує фізичних навантажень. Дуже любить бігати, стрибати, гратися може увесь день без відчуття втоми. З радістю складуть компанію під час пробіжки.
Легко адаптується до будь-яких умов життя. Звісно, краще цій породі жити в будинку з огородженим подвір’ям, але й в квартирі чудово себе почуватимуть, якщо з ними достатньо займатися.


Агресія: низька (2 із 5)
2vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: : відмінно (5 із 5)
5vs5
Інтелект: відмінно (5 із 5)
5vs5

ЗДОРОВ’Я
Португальська вівчарка має хороше здоров’я та чудовий імунітет. Це дуже витривала собака, що легко переносить температурні коливання. Спадкових хвороб не виявлено.


Тривалість життя 12-13 років


Поставте оцінку
Португальській вівчарці

Португальська вівчарка
ОцінітьКоментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись