Головна / Каталог / Румунська вівчарка (карпатська)

 

Румунська вівчарка (карпатська)


Румунська вівчарка карпатська

FCI-Standard N° 350
Група 1. СОБАКИ-ВІВЧАРІ ТА СОБАКИ-СКОТАРІ (крім швейцарських собак-скотарів)
Секція 1. Собаки-вівчарі
Призначення: сторожова собака

Країна: Румунія  

Румунська вівчарка карпатська

Історія породи

Румунська карпатська вівчарка походить від ендемічної породи, що проживала в Карпатсько-Дунайському регіоні. Протягом століть головними критеріями відбору були робочі якості собак.
Перший стандарт був написаний Румунським національним зоотехнічним інститутом у 1934 році. Цей стандарт був змінений та оновлений у 1982, 1999 та 2001 роках Румунським кінологічним клубом (RKC). Технічний комітет RKC 30 березня 2002 року адаптував стандарт у відповідності до моделі, запропонованої FCI.
В 1985 році в Румунії було зареєстровано близько 190 представників породи.
В 2005 році стандарт румунської карпатської вівчарки був визнаний FCI на попередній основі, а через десять років, в 2015 році, на постійній.


Стандарт породи
ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
Порівняно велика собака, спритна, енергійна. Тіло прямокутне, круп широкий, злегка нахилений; грудна клітка велика та глибока, плече довге і злегка нахилене.

Румунська вівчарка карпатська

Статевий диморфізм добре виражений; кобелі повинні бути вищими та сильнішими, ніж суки.
ВАЖЛИВІ ПРОПОРЦІЇ:
Довжина черепа трохи більша або така ж, як половина загальної довжини голови. Довжина тіла завжди більша за висоту в загривку. Глибина грудної клітки дорівнює половині висоти в загривку.
ПОВЕДІНКА / ТЕМПЕРАМЕНТ:
Природний пастух, мужній, він вирізняється своєю інстинктивною та безумовною відданістю стаду, яке охороняє, та господарю. Спокійний, врівноважений собака з почуттям власної гідності.
ГОЛОВА:
схожа на вовчу, потужна, але не важка. Лоб широкий, трохи схожий на купол; між вухами широкий, поступово звужується. Лобова борозна відносно довга та чітко виражена.
Стоп: помірно виражений.
ЛИЦЬОВА ОБЛАСТЬ:
Ніс: великий, широкий, завжди чорний.
Морда: потужна, приблизно овального перетину, злегка усічена, у формі конуса. Довжина морди трохи менша або дорівнює довжині черепа.
Губи: товсті, добре пігментовані, щільні, добре зімкнутий в куточках рот.

Румунська вівчарка карпатська

Щелепи та зуби: сильні, міцні та прямі щелепи. Потужний зубний ряд; Прикус ножицями.
Щоки: худорляві, з сильними м’язами, але вони ніколи не виступають. Шкіра на щоках туга.
Очі: мигдалевидні, злегка розкосі, не надто великі в порівнянні з розміром черепа. Колір: різні відтінки коричневого. Ніколи не повинні бути жовтими. Повіки чорні, щільно прилягають.
ВУХА:
Не надто великі, трикутні, кріпляться трохи вище лінії ока, злегка закруглений кінчик, звисають близько до щоки.
ШИЯ:
Мускулиста, дуже сильна, середньої довжини з кутом нахилу приблизно 50° до горизонталі.
ТІЛО:
Міцне, добре розвинене, майже прямокутної форми.
Верхня лінія: пряма і міцна.
Загривок: ледь виражений.
Спина: помірної довжини, пряма, міцна та мускулиста.
Поперек: потужний, мускулистий, але не надто широкий, помірної довжини.
Круп: широкий та мускулистий, помірної довжини, злегка похилий.
Грудна клітка: добре розвинена, глибока, доходить до ліктів, відносно широка. Міцні ребра, добре пружинисті, ніколи не нагадують бочку.
Нижня лінія і живіт: помірно піднімається, живіт підтягнутий.

Румунська вівчарка карпатська

ХВІСТ:
Посаджений досить високо, кущистий, вкритий густою шерстю. У стані спокою звисає донизу прямо або у вигляді шаблі. Доходить до скакального суглоба. Коли собака насторожена або в дії, хвіст може підніматися навіть вище верхньої лінії, але ніколи не закидається на спину та не скручується.
КІНЦІВКИ:
- передні кінцівки:
Загальний вигляд: міцні кістки; вертикальні та прямі, якщо дивитися спереду або збоку.
Плече: міцне, помірно похиле. Лікоть: близько до тіла, не вивертається ні всередину, ні назовні. Передпліччя: пряме. П’ясті: короткі, злегка під нахилом. Передні лапи: овальні, щільні, компактні. - задні кінцівки:
Загальний вигляд: вертикальні. Мускулисті з міцними кістками та хорошими кутами.
Стегно: широке, дуже мускулисте.
Нижня частина стегна: потужна, мускулиста, середньої довжини.
Скакальний суглоб: масивний, міцний.
Плюсні кістки: масивні, вертикальні.
Задні лапи: овальні, добре розвинені та компактні, трохи менші, ніж передні. Пальці вигнуті дугою, добре зібрані. Прибулі пальці повинні бути видалені (за винятком тих країн, де це забороняється законом). Подушечки міцні.

Румунська вівчарка карпатська

ХОДА / РУХ:
Вільний, далекосяжний рух. Енергійна та витривала рись. Під час руху кінцівки паралельні.
ШКІРА:
Пігментована сіро-попелястим кольором. Ніс, повіки та губи повинні бути чорними. Кігті попелясто-сірого або чорного кольору.
ШЕРСТЬ:
Шерсть жорстка, густа та пряма. Підшерстя густе та м’яке. Шерсть помірної довжини та густа по всьому тілу, окрім голови та передньої частини кінцівок (тут шерсть коротка). На шиї, задній частині кінцівок та хвості густа довга шерсть.
ЗАБАРВЛЕННЯ ШЕРСТІ:
Колір: блідо-палевий, перекритий чорним (вовчо-сірим) різних відтінків, часто світліший на боках та темніший на верхній частині тіла. Білі сліди на морді, лобі, шиї, грудях, кінцівках і хвості допустимі.
Колір шерсті коричневий, тигровий, жовтий або з плямами в цих кольорах вважається значним дефектом.
Висота в загривку:
кобель 65-73 см (+/-2 см)
сука 59-67 см (+/-2 см)
Вага: гармонує з розміром, створюючи враження потужної, але не важкої собаки.


ХАРАКТЕР
Румунська карпатська вівчарка дуже потужна собака, впевнена в собі та врівноважена. Дуже прив’язується до родини, в якій живе, любить її та буде охороняти та захищати до останнього подиху. До дітей ставиться терпляче.

Румунська вівчарка карпатська

Це незалежна собака, схильна домінувати. Тому з раннього віку цуценяті треба продемонструвати, хто в зграї головний. Авторитетного вожака карпатська вівчарка слухатиметься, а от м’яку людину намагатиметься підкорити собі.
Представники цієї породи хоробрі та відчайдушні. До незнайомців ставляться недовірливо та підозріло, але агресії не демонструють. Але завжди готові захистити своє, реакція у них блискавична.
Досить самостійна та незалежна собака, здатна самостійно ухвалювати рішення, але потребує спілкування з людиною, любить, коли її хвалять. Карпатська вівчарка стримана, емоції бурхливо не схильна проявляти.
В міру активна та енергійна собака, може долати великі відстані без утоми. З радістю ходить в походи з господарем. Потребує фізичних та розумових навантажень.
З іншими тваринами уживаються добре, особливо з тими, з якими росте разом.
Дресирується добре, хоча іноді може проявляти впертість, тож треба терпляче та виважено підійти до процесу дресирування, або запросити для цього фахівця. Все ж це велика та серйозна собака.
Жити румунській карпатській вівчарці краще в заміському будинку з великим подвір’ям, але воно повинно мати надійну огорожу.


Агресія: висока (4 із 5)
4vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: добре (3 із 5)
3vs5
Інтелект: дуже добре (4 із 5)
4vs5

ЗДОРОВ’Я
Румунська карпатська вівчарка володіє чудовим здоров’ям, вона сильна та витривала. З генетичних захворювань може бути дисплазія кульшових та ліктьових суглобів та захворювання очей.


Тривалість життя 12-14 років


Поставте оцінку
Румунській вівчарці (карпатська)

Румунська вівчарка карпатська
ОцінітьКоментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись