Головна / Каталог / Американська вівчарка (мініатюрна)

 

Американська вівчарка (мініатюрна)


мініатюрна

FCI-Standard N°367
Група 1. СОБАКИ-ВІВЧАРІ ТА СОБАКИ-СКОТАРІ (крім швейцарських собак-скотарів)
Секція 1. Собаки-вівчарі
Призначення: собака для ферм та ранчо.

Країна: США    Угорщина  

Американська вівчарка

Історія породи

Мініатюрна американська вівчарка була виведена в Каліфорнії наприкінці 1960 -х років на основі породи австралійська вівчарка. Спочатку метою створення нової породи було зменшення зросту стандартних ауссі і збереженням їх витривалості, інтелекту та високої здатності до навчання.
Порода була вперше зареєстрована в Національному реєстрі собак у 1980 році і спочатку мала назву «мініатюрна австралійська вівчарка».
На початку 1990 -х років ці собаки набули загальнонаціональної популярності і були представлені в різних організаціях рідкісних порід. Перший клуб породи MASCUSA (англ. Miniature American Shepherd Club of the USA) був утворений у 1990 році.
У 2011 році породу прийняли в Американський Клуб Собаководства (АКС) на тимчасовій основі. А 1-го липня 2015 року порода отримала остаточне визнання.
Порода використовувалася для випасання дрібного поголів’я (вівці та кози), хоча представники породи легко можуть впоратися і з більшою худобою.
Завдяки невеликому розміру мініси – чудові супутники для подорожей.
Сьогодні мініатюрна американська вівчарка популярна на всій території США та за їх межами.


Стандарт породи

ЗАГАЛЬНИЙ ВИГЛЯД:
Мініатюрна американська вівчарка - пастуша собака невеликого розміру. В довжину більша, ніж у висоту, пропорційний кістяк. Рухи плавні, легкі, збалансовані. Виняткова спритність у поєднанні з силою та витривалістю дозволяє працювати на різній місцевості. Надзвичайно універсальна, енергійна собака з прекрасним інтелектом. Готова догодити тому, кому віддана. Вірний компаньйон.
ВАЖЛИВІ ПРОПОРЦІЇ:
У висоту (від найвищої точки лопатки до землі) трохи менший, ніж у довжину (від точки плеча до точки сідниць). Зріст та розміри тіла пропорційні.
ПОВЕДІНКА/ТЕМПЕРАМЕНТ:
Мініатюрна американська вівчарка розумна робоча собака з сильним вівчарським інстинктом. Неперевершений компаньйон, легко навчається, старанно виконує доручені йому завдання. Стримана з незнайомцями, не боязка. З господарем та його родиною доброзичливий, лагідний, вірний та відданий.
ГОЛОВА:
Череп: плаский, злегка опуклий, ледь виражений потиличний виступ. Ширина і довжина черепа однакові.
Стоп: чіткий, в міру виражений.

Американська вівчарка

ЛИЦЬОВА ОБЛАСТЬ:
Ніс:  Руді та руді мерлі мають червону (печінкову) пігментацію шкіри носа. Блакитні мерлі та чорні мають чорну пігментацію шкіри носа. Перевага надається повністю пігментованим носам. Морда:  Морда середньої ширини і глибини, звужується поступово до заокругленого кінчика, не повинна виглядати важкою, квадратною або гострою. Довжина морди дорівнює довжині черепа.
Губи:  Пігментовані у відповідності до забарвлення собаки, щільно прилягають, сухі.
Щелепи та зуби:  Повна комплектація зубів, прикус ножицями. Щелепи міцні.
ОЧІ:
Очі мигдалеподібної форми, неглибоко посаджені. Можуть бути будь-якого кольору (карі, блакитні, бурштинові, або поєднання кольорів, включно з плямами та мармуровістю. Припустимий різний колір очей (одне око блакитного кольору, друге – каре). Облямівки очей у рудих та рудих мерлів мають червону (печінкову) пігментацію. Чорна пігментація облямівок у собак з усім іншим забарвленням шерсті.
Вираз очей пильний, уважний та розумний.
ВУХА:
трикутні, середнього розміру, високо поставлені на голові, звисають. В стані збудження або підвищеної уваги піднімаються.
ШИЯ:  Шия міцна та пропорційна тілу. Гарно посаджена на плечах.
ТІЛО: Тіло міцне, сильне.
Верхня лінія: спина міцна та рівна від загривка до кульшового суглоба під час руху або коли собака стоїть.
Лопатки: довгі, пласкі, розташовані досить близько до загривка.
Поперек: міцний та широкий, якщо дивитися зверху.
Круп: помірно нахилений.
Грудна клітка: повна та глибока, доходить до ліктя.
Нижня лінія та живіт: нижня лінія в міру підтягнута, не провисає.
ХВІСТ:
Довгий або натуральний бобтейл. Купіруваний хвіст прямий, не більше трьох (3) дюймів (у країнах, де закон дозволяє купірування).
У стані спокою вільно звисає з невеличким загином. Коли собака збуджений або в русі, хвіст може бути піднятим.

Американська вівчарка

КІНЦІВКИ:
- передні кінцівки:
Загальний вигляд: передні кінцівки пропорційні заднім. Лапи прямі та сильні.
Лікоть: ліктьовий суглоб рівновіддалений від землі до загривка. Якщо дивитися збоку, лікоть повинен бути прямо під загривком. Лікті повинні розташовуватись близько до ребер.
П'ясті: короткі, товсті та міцні, але гнучкі, пластичні.
Передні лапи: овальної форми, компактні, з зібраними, добре вигнутими пальцями. Кігті короткі та міцні. Кігті можуть Мати різне забарвлення.

Американська вівчарка

- задні кінцівки:
Загальний вигляд: задні кінцівки пропорційні переднім.
Стегно: мускулисте, але не занадто.
Колінний суглоб (коліно): чітко виражені кістки.
Скакальний суглоб: короткі, помірно зігнутий.
Задні лапи: овальні, компактні, з щільно зібраними, добре вигнутими пальцями. Кігті короткі та міцні, можуть мати різне забарвлення.
ХОДА / РУХ:
Хода плавна, вільна, крок збалансований. Рухи спритні. Передня та задня лапи рухаються прямо і паралельно центральній лінії тіла. Під час руху спина залишається прямою. Може миттєво міняти напрямок руху.
ШКІРА:  В міру товста та еластична.
ШЕРСТЬ:
Середньої щільності, від прямої до хвилеподібної, стійка до погодних умов, середньої довжини. Підшерстя відрізняється за якістю залежно від клімату.
Волос короткий і м'який на голові, вухах, передній частині передніх кінцівок і нижче скакальних суглобів. Є невелика грива і жабо, чіткіше виражені в кобелів, ніж у сук.
ЗАБАРВЛЕННЯ ШЕРСТІ:
Забарвлення різноманітне та індивідуальне. Найпоширеніші кольори: чорний триколор, блакитний мерль (мармуровий), червоний (рудий) триколор, печінковий та рудий або печінковий мерль. Підшерстя може бути дещо світлішого відтінку, ніж основне забарвлення.
Білі позначки допускаються, але вони не повинні домінувати. Очі мають бути оточені кольором та пігментом. Повіки рудих триколорів та рудих мерлів мають руду (печінкову) пігментацію. Чорні триколори та блакитні мерлі – чорну.
Вуха мають бути забарвленими.
Білий колір допускається на шиї (або частково, або у вигляді цілого коміра), грудях, лапах, морді. Може бути біла мітка на голові і біла вставка в нижній частині корпусу.
Кінчик хвоста може бути білим, якщо він природної довжини.
Зріст в загривку: кобель 35.5-46 см / сука 33-43.5 см
Вага: 9-14 кг (залежно від зросту)

Американська вівчарка

ХАРАКТЕР
Це працездатна та активна порода собак з витривалою та міцною нервовою системою. Дуже добре та швидко навчається. Легко пристосовується до будь-яких умов, а величезне бажання проводити час разом зі своїм господарем роблять цю породу унікальною. Міні ауссі кмітливі, прагнуть догодити своєму господарю, відкриті,доброзичливі. Все хапають на льоту, люблять вчитися. До незнайомих ставляться з пересторогою, але без агресії та страху.
Чудовий компаньйон та відданий друг для всієї родини. Люблять дітей. Лояльно ставляться до інших тварин. Водночас мініс дуже пильний сторож з розвиненими охоронними інстинктами.
Врівноважена та дуже комунікабельна собака, любить активні ігри, тренування та змагання. Дуже любить завдання на пошук та апортування предметів. Їй потрібно відчувати себе корисною.
Прекрасно пристосовується до життя в квартирі, але за умови достатніх фізичних навантажень та активних прогулянок. З задоволенням складе компанію під час пробіжки або вело прогулянки.


Агресія: помірна (3 із 5)
3vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: дуже добре (4 із 5)
vs5
Інтелект: відмінно (5 із 5)
5vs5

ЗДОРОВ’Я
Міні ауссі досить міцна порода собак, не схильна до захворювань. У них немає проблем з суглобами і опорно-руховим апаратом, тому в породі практично не зустрічається дисплазія кульшового суглоба; вони не схильні до захворювань шлунково-кишкового тракту, мають здорове серце, не алергики. Навіть в порівнянні з їх найближчими родичами - австралійськими вівчарками, у більшість представників міні ауссі повністю Відсутні генетичні захворювання, такі як атрофія сітківки ока, спадкова катаракта та інших захворювання очей, дегенеративна мієлопатія і чутливості до медичних препаратів.

Тривалість життя 13-15 років.


Поставте оцінку
Американській вівчарці (мініатюрна)

ауссі
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись