Головна / Каталог / Англійська вівчарка

 

Англійська вівчарка


Англійська вівчарка

FCI-Standard не визнано

Країна: США  

Англійська вівчарка

Історія породи

Англійська вівчарка (англ. english shepherd) - універсальна порода робочої собаки, виведена в США. Це різновид коллі, що вивели з сільськогосподарських собак, яких завезли англійські та шотландські поселенці в ХІІ-ХІХ століттях. Фермери цінували цю породу за універсальність.
В сучасному вигляді була визнана в 1934 році Об’єднаним клубом собаководства.
Наразі це полі функціональна робоча собака: пастух, охоронець, мисливець та домашній улюбленець.

ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД
Англійська вівчарка – це собака середніх розмірів. Статура пропорційна, міцна. Довжина тіла більша, аніж висота. Грудна клітка широка, м'язиста. Кінцівки рельєфні. Голова середніх розмірів, звужується до носа. Вуха невеликі, високо посаджені, заломлюються. Очі невеликі, мигдалевидної форми. Можуть бути темно-коричневого, оливкового або пісочного кольору.
Зуби міцні, прикус ножицями.

Англійська вівчарка

Ніс чорний.
Шерсть середньої довжини, блискуча. Навколо вух та з внутрішньої сторони лап шерсть довша. Волос, як правило, прямий, але зустрічається й хвилястий. Підшерстя густе.
Існує чотири види забарвлення шерсті:
- чорний з білим підпалом (живіт,шия, морда)
- чорний з рудим підпалом
- палевий з білим
- триколор (рудий, чорний, білий).
Буває й біла англійська вівчарка, але це дуже рідкісне явище, яке пов’язане з альбінізмом.
Зріст у загривку: кобелі 48-58 см / суки 46-56 см
Вага: кобелі 20-27 кг / суки 18-23 кг


ХАРАКТЕР
Високоінтелектуальна універсальна собака. Здатна самостійно ухвалювати рішення, але дуже любить працювати в парі з господарем. Вона щаслива, коли виконує команди, а натомість отримує винагороду за роботу.
Дуже хоробра та енергійна собака. Здатна долати величезні відстані навіть на складній для пересування місцевості. Унікальною властивістю англійської вівчарки вважається її здатність миттєво змінювати напрямок руху. Вона навіть по деревах вміє лазити!

Англійська вівчарка

Дуже лагідна та слухняна, англійська вівчарка може бути прекрасною нянькою дітям. Також з нею можна займатися спортом, брати участь в змаганнях (аджиліті, фрісбі, флайбол).
Представники цієї породи настільки доброзичливі та розумні, що працюють в якості каністерапевтів (лат. сanis – собака і грецьк. therapeia – лікування, оздоровлення), допомагають у соціалізації дітей з аутистичним спектром та в реабілітації людей похилого віку. Також англійська вівчарка прекрасно зарекомендувала себе як поводиря для людей з вадами зору та незрячих.
Врівноважена психіка, стійкість,витривалість, активність дозволяють англійській вівчарці служить в поліції,брати участь рятувальних та пошукових операціях. Прекрасно піддається дресируванню.
Може жити в квартирі, але їй потрібні тривалі активні прогулянки та своє місце в помешканні.


Агресія: середня (3 із 5)
3vs5
Активність: висока (4 із 5)
4vs5
Дресирування: дуже добре (4 із 5)
vs5
Інтелект: відмінно (5 із 5)
5vs5

ЗДОРОВ’Я
В англійської вівчарки є генетичне захворювання: вони не переносять деякі види ліків. Щоб уникнути смертельного ризику, лікувати собаку слід тільки під наглядом ветеринара, який має досвід в такій справі. Також представники цієї породи мають схильність до дисплазії кульшових та ліктьових суглобів. Профілактичні огляди у спеціаліста і уважне ставлення з боку господарів дозволяють уникнути тяжких наслідків хвороби.

Тривалість життя 10-12 років.


Поставте оцінку
Англійській вівчарці

ауссі
Оцініть
  
  Коментарі

Поділитися
Поділитись facebook Поділитись twitter Поділитись pinterest Поділитись